Botaanikaaias saab näha fotokonkursi kõikide aastate võidutöid

Näitus

kuni

Tartu Ülikooli botaanikaaed (Lai tn 38, Tartu)

Fotokonkursi parimad tööd. Foto Silvia Luik

Tartu Ülikooli botaanikaaias avati Loodusfestivali fotokonkursi „Metsik Linn“ võidutööde rändnäitus, mida saab uudistada uue aasta alguseni.

Loodusfestival väärtustab elukeskkonna mitmekesisust – festival pöörab tähelepanu linnaloodusele ning julgustab omandama jätkusuutlikke tarbimis- ja käitumisharjumusi. Alates 2016. aastast on korraldatud Loodusfestivaliga käsikäes ka linnalooduse fotokonkurssi „Metsik linn“, mis keskendub linnalooduse ja linnakeskkonna omavahelistele suhetele. Kuue aasta jooksul on konkursile saadetud hindamiseks umbes poolteist tuhat fotot, milledest žürii on välja valinud parimatest parimad. Rändnäitus koondab 2016–2022. aasta võidutööd nii laste ja noorte kui ka üldarvestuse kategoorias.

Fotokonkurss „Metsik linn“ toob fookusesse meid ümbritseva keskkonna – konkursi eesmärgiks on ennekõike tabada iga osaleja nägemust linnaloodusest.Selleks et saada ilus foto, peab vahel lihtsalt õnne olema. Ka lihtsa kaamera või telefoniga võib ägeda foto saada. Fotonäitus võiks innustada julgemalt pildistama, sest linn varjab endas palju põnevat,sõnas Loodusfestivali projektijuht Kaarin Hein.

Rändnäitus markeerib ühtlasi 18. novembril kogu Euroopas tähistatavat akadeemilise pärandi päeva, millega väärtustatakse rikkalikku pärandit, mis leidub Euroopa arhiivides, raamatukogudes, muuseumides ning teistes kultuuri- ja mäluasutustes. Päeva on algatanud ja ellu kutsunud Euroopa akadeemilise pärandi võrgustik Universeum.

Fotokonkursist räägime ka oma asutuse taskuhäälingus Rukkirääk“ – saatejuht Veljo Runnel vestles linnalooduse pildistamisest fotokonkursi žüriiliikme Urmas Tartesega. Saade salvestati Matsalu loodusfilmide festivalil ja on järelkuulatav.

Rändnäitust fotokonkursi „Metsik linn“ parimatest töödest saab näha Tartu Ülikooli botaanikaaia õppeklassis kuni 10. jaanuarini 2023. Sissepääs botaanikaaia piletiga.

Lisateave:
Tartu Ülikooli botaanikaaed
tel 737 6180
botaed@ut.ee
www.botaanikaaed.ut.ee