miks.ee suvekool 2019

Sündmus

kuni

Narva-Jõesuu Sanatoorium

suvekool 2019

Olete oodatud kuuendasse miks.ee suvekooli 22.-23. augustil 2019 Narva-Jõesuu Sanatooriumis. 

Nagu eelmistelgi aastatel on tegu kahepäevase üritusega, kus saab suhelda ja vahetada praktilisi kogemusi teiste teaduse populariseerijatega, kuulata inspireerivaid tegijaid ja koos mõelda, kuidas viia nii teadus üldisemalt kui loodus- ja täppisteaduste ning tehnoloogia (LTT) valdkond lähemale igas vanuses inimestele.

Seekordse suvekooli fookuses on teaduse populariseerimise kvaliteet.

Miks kvaliteet?
Teaduse populariseerijana identifitseerib ennast suur hulk väga erisuguseid organisatsioone. Pakutavad tegevused omakorda varieeruvad nii sihtrühmade, pikkuse, metoodika kui ka läbiviijate ettevalmituse järgi. Eraldi mitteformaalse hariduse kvaliteedisüsteemi välja töötatud pole ja arvestades teaduse populariseerijate mitmekülgsust on seda ka väga keeruline teha. Mille järgi siis oma tegevusi hinnata? Osalejate rahulolu järgi? Tegevuse populaarsuse järgi? Või midagi kolmandat? Kas saadud hinnangut saab usaldada ja olla läbi selle homme parem, kui eile? Või on siiski pakutavaid tegevusi võimalik hinnata objektiivsete kriteeriumide järgi ning neid saab võrrelda teise asutuse omadega?

Uurime lähemalt, mis on kvaliteet teaduse populariseerimisel. Milliseid kvaliteedi hindamise süsteeme Eestis juba olemas on ning milliseid osi neist saavad soovi korral üle võtta teaduse populariseerijad.

Programm ja päevakava.
Suvekooli esinejate seas on sel aastal Asta Tuusti, Grete Arro, Liisa Puusepp, Mihkel Kangur, Jonas Nahkor, Eesti Noorsootöökeskus ja mitmeid teisi. Nagu ka eelnevatel aastatel saate soovi korral ise suvekooli kavas kaasa lüüa pakkudes välja oma töötoa (vt. lähemalt registreerimisvormist). 

Päevakava saad alla laadida siit.

Majutus ja transport.
Kõigile osalejatele on Eesti Teadusagentuuri poolt broneeritud majutus Narva-Jõesuu Sanatooriumis (2- ja 3-kohalised toad).
Nagu igal aastal tasuvad osalejad majutuse eest ise ja see on 35 eurot inimese kohta

Ühise transpordi Tallinnast või Tartust tellime juhul, kui selleks on piisavalt huvilisi. Andke sellest registreerimisvormis kindlasti teada.

Registreerimine toimub siin.