Spordipäevad PROTOs kogu perele

Sündmus

11:00 kuni 18:00

PROTO avastustehas

Spordipäevad PROTOs

Kuulutame 2022.aasta AVASTUSTE AASTAKS ja toome sel puhul igal kuul kokku parimad leiutajad üle Eesti. Avastuste Aasta programm stardib SPORDIPÄEVADEGA. Kolmel nädalavahetusel 12.-13.02, 19.-20.02 ja 26.-27.02 paneb PROTO kõiki vahvalt liigutama!

  • Esimene Spordikuu nädalavahetusel toimub 12-13. veebruarini, kus saab proovida erinevaid talispordialasid. Kui õue ei taha või ei saa, on heaks alternatiiviks katsetada virtuaalset lumelauasõitu, laskesuusatamist või isegi jäähokit.
  • Teine nädalavahetus, 19-20. veebruaril toome PROTOsse rallivõistlused. Autasustatakse parimad rallisõitjad, lahendatakse missioone ja kõik sõiduoskused saab proovile panna rallisimulaatoril. Sellele lisaks on päevakorras ka liiklusohutust.
  • Kolmanda nädalavahetuse, 26.-27. veebruari tegevused pikenevad koolivaheaja lõpuni kuni 6. märtsini. Koostöös  Liikuma Kutsuva Kooliga luuakse tegevusrajad üle terve PROTO ning käivitatakse sammulugemisaktsioon. Külas on Tsirkusekool, kelle töötubades saab lustides ja suure rõõmuga end liikuma panna.  MyFitnessi noorteprogrammi „Young and strong“ treenerid tulevad PROTOsse ja viivad läbi jõuväljakutseid.

Sport on täis leiutisi. Võtame kasvõi ralliauto või jalgratta, aga ka hularõnga või kohtunike vile – kõik nad liigituvad leiutiste alla. PROTO leiutajate töötuba uurib seda maailma lähemalt ning leiutatakse ka ise fantaasiaküllaseid spordivahendeid. Leiutajate töötoad toimuvad igal nädalavahetusel.

JA SEE ON ALLES ALGUS!

Märtsikuu on PROTOs isetegemis- ja taaskasutamiskuu ning korraldame suure labürindiehituse aktsiooni. Aprillis sukeldume absurdsete ja ebaõnnestunud leiutiste maailma. Maikuus saab PROTOst „võtteplats“, kus avame filmindusega seotud leiutiste telgitaguseid ja äratame Noblessneri dinosauruse „ellu“.

Seoses koroonaviiruse levikuga rakendab PROTO meetmeid külastajate ohutuse ja tervise tagamiseks. Kõikides ruumides asuvad desinfitseerimisvahendid ja prillide puhastamiseks mõeldud spetsiaalsed lapid ning jalaga avatavad prügikastid. Enim katsutavaid pindu desinfitseeritakse pidevalt. Töötubade läbiviijatel ja külastajatel alates 12-eluaastast on kohustus kanda kaitsemaski.

Koolivaheajal, 28.02-06.03 on PROTO avastustehas avatud lausa iga päev – esmaspäevast-pühapäevani, kell 11.00-18.00.