Julge olla uudishimulik!

Kui võimas ja edasiviiv jõud on uudishimu? 

Silmapaistvad avastused sünnivad sageli katsetades. Avastamine ei pea olema raske - lihtsalt alusta küsimusega “Miks?”

Juba seitsmendat korda korraldab Eesti Teadusagentuur õpilaste teadusfestivali, kus esitletakse Eesti parimaid uurimistöid. Avastamisrõõmu jätkub aga kõigile: “Julge olla uudishimulik!” kampaania raames saad sinagi uurida põnevat teadusmaailma ja seda sõpradega jagada. 

Õpilaste teadusfestivalKuidas osaleda? 

  • Leia põnev teadusfakt (võid kasutada ka enda tehtud uurimistöö tulemust) 

*Selleks, et näeksime sinu postitust, tee enda kasutaja avalikuks.

Teadusfakte sai võistlusele esitada 14.-31. märts. Oma lemmiktööde poolt sai hääletada 4.-12. aprillil toimuval rahvahääletusel miks.ee Instagrami vahendusel. 

"Julge olla uudishimulik!" kampaania peaauhinnaks oli osalemine kahepäevalises Rakett69 teadusstuudio teaduslaagris. Seminaril kohtuvad teadushuvilised noored, kes saavad ennast proovile panna võistuslikus ja põnevas Rakett69-stiilis õpitoas, kus arendatakse meeskonnatöö oskusi läbi mängulise sisu. Külastatakse Magnetic MROd ja Lennusalka, et tutvuda lähemalt lennundusvaldkonna ja seal kasutatavate tehnoloogiatega. Lisaks minnakse külla ka teistele põnevatele Ülemiste linnaku tehnoloogiaettevõtetele. Ainulaadse võimalusena saavad noored kokku ka tuntud investoriga, et arutleda tehnoloogiasektori ettevõtluse üle. 

Parimatele panid vinged auhinnad välja:

JOU kampaania

Kampaanias osalemise tingimused 

“Julge olla uudishimulik!” kampaaniat korraldab SA Eesti Teadusagentuur. Kampaanias saavad osaleda noored vanuses 13-19 eluaastat. Tööde esitamine toimub individuaalselt osaleja Instagrami konto vahendusel. Töö esitamisega annab autor Eesti Teadusagentuurile õiguse kasutada materjali oma infomaterjalides ja veebis. Üks osaleja võib esitada mitu tööd ning tööd ei tohi kasutada teadusfakte, mida on juba kajastatud miks.ee Instagramis. 

 

 

*Kampaaniat rahastab Euroopa Regionaalarengufond TeaMe+ programmi raames