Kuidas leida juhendaja?

Kui oled selgeks saanud enda uurimistöö teema, on järgmiseks oluliseks küsimuseks sobiva juhendaja leidmine. Sõltuvalt sinule huvi pakkuvast teemast, võid leida juhendaja nii enda koolist, ettevõttest või lausa ülikoolist.

Sinu kool

Alustuseks tasub küsida enda kooli õpetajatelt, kas nad on valmis sinu uurimistööd juhendama. Kui sinu uurimistöö teema on näiteks bioloogia valdkonnas, pöördu esmalt tema poole. Ta oskab sulle kindlasti head nõu anda ning vajadusel edasi suunata teiste õpetajate, ettevõtete või teadlaste poole. Juhendaja leidmisel võid uurida ka seda, milliseid töid nad varem juhendanud on. 

Ülikoolid

Eesti Ülikoolides uuritakse palju põnevat ja huvitavat. Suur osa uurimisgruppe ootavad enda juurde ka motiveeritud õpilasi enda uurimistööd tegema. Seetõttu tasub ühendust võtta ka Tartu Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli, Tallinna Ülikooli, Eesti Maaülikooli jt asutuste teadusgruppidega juhtidega, et uurida, kas neil on valmisolek uurimistööd juhendada. Kokkuvõtliku ülevaate eesmärgil oleme kokku koondanud teemad, mida on valmis Eesti ülikoolide teadlased juhendama. Vaata lähemalt ja võta huvi korral ühendust vastava teema juhendajaga:

uurimisteemad

Tartu Ülikooli teaduskool Teadustöö

Tartu Ülikooli teaduskool tegeleb andekate noorte mitmekülgse arendamisega. Lisaks olümpiaadide korraldamisega, pakuvad nad koolidele õpikodasid ja erinevaid võistlusi. Lisaks on võimalus teaduskooli lehelt leida põnevaid uurimisteemasid ja konsultante.