Kuraatorituur rändnäitusel „Meenutusi eestlaste teadusuuringutest Teravmägedel“

Näitus

18:00 kuni 19:00

Tartu Ülikooli loodusmuuseum (Vanemuise 46, Tartu)

Elen Kontkar

Tartu Ülikooli loodusmuuseumis toimub 25. mail kell 18 kuraatorituur rändnäitusel „Meenutusi eestlaste teadusuuringutest Teravmägedel“, mida juhatab polaarajaloolane ja näituse kuraator Katrin Savomägi. 

Näituse „Meenutusi eestlaste teadusuuringutest Teravmägedel“ koostamiseks uuriti terviklikult Eesti teadlaste ekspeditsioone Teravmägedele. Esimesed ekspeditsioonid võeti ette juba 1970. aastatel. Toetamaks Välisministeeriumit ja Eesti taotlust saada Arktika Nõukogu vaatleja liikmeks ning tutvustamaks antud valdkonda, tegid Meremuuseum ja selle juures tegutsev Polaarklubi Teravmägede-teemalise näituse, kus oma panuse andsid kõik klubi liikmed, kes on osalenud teadusekspeditsioonidel.  

„Kui vaadata, kus [teadus]töö on olnud kõige järjepidavam, läbi mitme sajandi ja erineva riigikorra, siis saab seda kõige paremini jälgida Teravmägede põhjal. Pealegi on kohustus registreerida kõik teadusuuringud Teravmägede andmebaasis,“ märkis näituse kuraator. Katrin Savomägi lisas: „Praegu Tartu Ülikooli loodusmuuseumis eksponeeritud näituse teeb eriliseks ja huvitavakss see, et loodusmuuseumi abiga täiendati näitust nii muuseumi kui ka erakogude esemetega.“ Näituse koostasid Krislin Kämärä, Katrin Savomägi ja Kairi Põldsaar. 

Katrin Savomägi on Tartu juurtega merendus- ja polaarajaloolane, Eesti Meremuuseumi juures tegutseva Eesti Polaarklubi tegevjuht. Ta on osalenud polaarekspeditsioonidel ja seigelnud nii Arktikas kui ka Antarktikas. 

Kuraatorituur Katrin Savomäega toimub 25. mail kell 18 Tartu Ülikooli loodusmuuseumi rohelises galeriis õppeklasside kõrval. Näitust saab külastada 30. juunini. Sissepääs on tasuta.  

Lisateave:  
Tartu Ülikooli loodusmuuseum  
tel 737 6076  
loodusmuuseum@ut.ee  
www.natmuseum.ut.ee