Maakunstist inspireeritud väljapanek „Pargis on saladusi“ kutsub botaanikaaeda jalutama

Näitus

10:00 kuni 21:00

Tartu Ülikooli botaanikaaed (Lai 38, Tartu)

Silvia Luik

16. septembril avatakse Tartu Ülikooli botaanikaaia avamaal maakunstist (land art) inspireeritud taimeseadete väljapanek. 

Tartu Rahvaülikooli ja Räpina Aianduskooli paarikümnest taimeskulptuurist koosnev väljapanek kutsub botaanikaaeda vaatama värske pilguga. Kunstnikud kasutasid objektide loomisel looduslikke materjale. Skulptuurid valmisid punumise, köitmise ja põimimise tehnikas. 

„Dialoogis on kunstlikult loodu ja kunstlikult kasvatatu, mis hakkavad omavahel harmoniseeruma. Soovime näidata teistele ja nautida ise botaanikaaia keskkonnale loodud taimsete skulptuuride ja objektide koosmõjul tekkinud loomingulist atmösfääri,“ selgitas väljapaneku autor Leili Alaoja-Rein. 

Näituse koostasid Tartu Rahvaülikool ning Räpina Aianduskooli õpetajad ja õppijad. Väljapaneku uudistamiseks saavad külastajad küsida botaanikaaia kassast kaarti, millel on märgitud skulptuuride asukoht. Teosed jäävad üles teadmata ajaks – väljapaneku objektid kaovad aegamisi ja ükshaaval loodusjõudude mõjutusel. Avamaal saab väljapanekut külastada tasuta.  

Lisateave
Tartu Ülikooli botaanikaaed 
tel 737 6180 
botaed@ut.ee 
www.botaanikaaed.ut.ee