Digikoristusnädal 2023

Sündmus

kuni

üle Eesti

digikoristus

Eesti Rohelise kooli programm kutsub õppeasutusi, õpilasi ja kõiki huvilisi osa võtma suurest digitaalsest koristusnädalast 23.-29.01.2023!

Võtame ette enda digiseadmed tööl, kodus või koolis ning korrastame enda digielu, kustutades kõik ebavajaliku infomüra. Igal nädalapäeval ootab ees üks päevateema, mis annab nippe, kust ja kuidas efektiivselt digikoristada. Õpilastele on lisaks mõeldud viktoriin.

E-postkasti ummistavad listikirjad, sorteerimata sajad udused puhkusefotod ning eri kasutute teenuste kontod tarbivad kõik energiat läbi seadmete ja programmide, kus neid hoiustatakse. Kõik need väikesed igapäeva digiteod kuhjuvad aastatega aga meie planeeti mõjutavaks reaalseks CO2 jalajäljeks. Kui paljud nendest failidest aga tegelikult säilitamist väärt on? Peale heateo loodusele, muudad digikoristades oma elu turvalisemaks, vähendad infomüra ja võidad edaspidi aega, kuna leiad enda asju paremini üles.

Digikoristusnädal astub ühte sammu üle-eestilise Telia Digikoristuspäevaga 27.jaanuaril, kuhu kutsume samuti end kirja panema!

NB! Kooliklassidega osaledes on ülesanded sobilikud pigem põhikooli teisest astmest alates, sobides noortele, kes juba iseseisvalt digiseadmetega toimetavad ja erinevaid keskkondi kasutavad. Meeskondadena on oodatud osalema ka koolide ja lasteaedadede õpetajad ja töötajad.

Digikoristusnädalat 2023 korraldab Eesti Rohelise kooli programm koostöös Tartu loodusmajaga. Kampaania partneriks on Telia Eesti AS.

Loe pikemalt: https://www.tartuloodusmaja.ee/digikoristusnadal2023/

Liitu digikoristuse Facebooki üritusega.

digikoristus