Läänemere veebiviktoriin 2021 ootab üheksa riigi õpilasi osalema

Sündmus

kuni

läänemere veebiviktoriin 2021

Läänemere veebiviktoriin 2021 on osalemiseks avatud!

UNESCO ühendkoolide võrgustiku Läänemere Projekti veebiviktoriin ootab järgneva kuu jooksul 10-19a noori osalejaid üheksast riigist, kes omavahel Läänemere ja maailma kohta info otsimises mõõtu võtavad! Veebiviktoriin sobib arendamaks ja kinnitamaks õpilaste teadmisi keskkonnateadlikust eluviisist, Läänemerest kui elukeskkonnast, samuti laiendab inglise keele sõnavara ning paneb proovile õpilaste iseseisva info otsimise oskuse erinevatest allikatest, sest vastuseid tuleb ise leida internetist. Veebiviktoriini küsimused on kogutud projekti õpetajatelt, koordinaatoritelt, teadusasutustelt ja koostööpartneritelt üheksast võrgustiku riigist, näiteks esitasid sel aastal Eestist küsimusi MTÜ MondoVaibla Linnujaam ning merebioloog Jonne Kotta. Eelmisel aastal osales viktoriinil üle 3748 õpilase.

Tänavu on viktoriini siduvaks teemaks “Kliimamuutused ja ränne”. Viktoriin on vormistatud mugavalt Walk & Learn poolt loodud veebiviktoriini e-platvormile, mis arvestab automaatselt osalejate punkte.

  • 4.-6.klass: 30 minutit, 5 ingliskeelset küsimust
  • 7.-9.klass: 45 minutit, 8 ingliskeelset küsimust
  • 10.-12.klass: 60 minutit, 10 ingliskeelset küsimust

Lae alla veebiviktoriini eestikeelne plakat või ingliskeelne poster, mille saab enda kooli üles panna.
Loe viktoriinist põhjalikumalt Läänemere Projekti kodulehel.

Oluline teada:

  • Vaja on head internetiühendust ja kõlareid/kõrvaklappe.
  • Iga õpilane saab osaleda vaid ühe korra (loetakse tema esimene skoor) ja küsimustele vastatakse kindlas järjekorras ning küsimuse juurest edasi liikudest pole võimalik tagasi minna ning seda parandada.
  • Viktoriinil on ajalimiit – vastavalt vanusegrupile 30-60 minutit.
  • Viktoriini võib teha üldhariduskoolis näiteks inglise keele, geograafia või bioloogia tunnina, samuti koduõppe täiendusena. Osaleda võivad nii terved klassid kui ka üksikud õpilased.
  • Viktoriinil võivad osaleda ka õpetajad, täiskasvanud loodushuvilised ja harrastusteadlased, kuid neil palume lisada oma nime järele märkuseks tärn ja märksõna *(õpetaja) või *(huviline).

Viktoriinis võivad osaleda kõikide üldharidus- ja huvikoolide õpilased, kuid vaid UNESCO ühendkoolide võrgustiku koolide õpilased saavad osaleda auhindade loosimises. Eesti parimaid osalejaid ootavad kohalikud mahetootjate tooted ning osalemisvõimalus purjeõpperetkel Soome või teadlaskogemus töövarjupäeval 2022. aasta suvel. Seega on väga hea põhjus enne viktoriinil osalemist ka võrgustikuga liituda, loe liitumisest siin! Lisaks panevad eriauhindu välja MTÜ Mondo ning Rohelise kooli programm. Osalejate punktiskoorid ja auhinnasaajate nimekirja saadame detsembri lõpus otse osalejate meiliaadressidele, mis viktoriinivormis esitatud. Osalejate nimesid ja edetabeleid ei avalikustata.

Võimalusel ootame väga õpilastelt, õpetajalt ja loodushuvilistelt viktoriinile tagasisidet, palume saata see korraldajale: maria.ivanova@tartuloodusmaja.ee. Tahaksime teada, kas osalejatel oli huvitav seda teha, missugused küsimused olid keerulised ja kuidas neile meeldis viktoriini ülesehitus.

Viktoriin on avatud 1. novembrist 6.detsembrini 2021!

VIKTORIINILE SAAB SUUNDUDA SIIT

Lisainfo:
Maria Ivanova
Läänemere Projekti Eesti tegevuste koordinaator
maria.ivanova@tartuloodusmaja.ee
53919203

läänemere veebiviktoriin