LIBLIKATIIVA EFEKT: perepäev Energia avastuskeskuses

Sündmus

11:00 kuni 16:00

Energia avastuskeskus, Põhja pst 29, Tallinn

Energia avastuskeskuse teadusnäitus "Liblikatiiva efekt"

Pühapäeval, 17. veebruaril toimub Energia avastuskeskuses perepäev, kus saab uudistada uut näitust “Liblikatiiva efekt”, teada liblikate põnevatest kohastumustest otse asjatundjate käest ning vaadata teadusteatri etendust. Perepäeva külalised on bioloog Urmas Tartes ja liblikakoguja Allan Selin.

Avastuskeskuse uuel teadusnäitusel “Liblikatiiva efekt” uuritakse lähemalt liblikatiiva, mis ei ole üksnes iluasi, vaid looduse insenertehniline saavutus. Eri liblikaliikide nutikad kohastumused on andnud uute tehnoloogiate ideid nii teaduses kui ka inseneerias. Näitusel olevad liblikad ja teised lülijalgsed on pärit Allan Selini kogust, näituse tekstide autor on Urmas Tartes.

Perepäeval annab Urmas Tartes loengu liblikate kohastumise teemal ning Allan Selin teeb huvilistele ringkäigu näitusel ja räägib lähemalt, kuidas eri liblikad tema kogusse on jõudnud. Pärast keskpäevaseid välgu ja staatilise elektri demonstratsioone on kõik keskuse külastajad oodatud avastuskeskuse leiutaja Aare Baumeri teadusteatri etendusele.

Perepäeval kehtivad tavapärased keskuse sissepääsupiletid, loengul, ringkäigul ja teadusteatri etendusel osalemine on lisatasuta. 

AJAKAVA

11.00 Keskus avatakse

12.00 Välgusaalis: Välgu ja staatilise elektri demonstratsioonid

12.20 Teadusteatris: Aare Baumeri teadusteater

13.00 Planetaariumis: Urmas Tartese loeng liblikate kohastumustest

14.00 Välgusaalis: Välgu ja staatilise elektri demonstratsioonid

14.15 -1. korrusel: ringkäik näitusel koos Allan Seliniga

16.00 Välgusaalis: Välgu ja staatilise elektri demonstratsioonid