PROTO avastustehase ja Merkuuri ühine talveprogramm "Avastades valgust ja varje..."

Sündmus

kuni

PROTO avastustehas

PROTO ja Merkuuri ühine talveprogramm

Tellimisperiood: 1.12.2021 – 1.03.2022
Sihtgrupp: algkool
Kestvus: 90 minutit
Hind: 18 €

SISUTUTVUSTUS

On aasta pimedaim aeg ja mida me praegu vajame on valgus. Me otsime seda küünlasärast ja värskelt maha sadanud lumest, jõuluootusest ja aastavahetuse saluudist. Mõnikord leiab aga valguse hoopis meie endi seest.

Kutsume teid avastama valgust andvaid leiutisi ja läbima fantaasiaküllast seiklusmängu PROTO leiutistemaailmas.

Muuhulgas uurime:

  • kuidas leiutati esimesed tõrvikud või küünlad,
  • mis on kalaõlilamp või gaasivalgusti,
  • kuidas jõuti elektripirnidest led-valgustiteni.

Programmiga kaasneb meistriklass koostöös Merkuuriga, kellega leiutame ka endale või sõbrale erilise LED-lambi. Selleks saame kasutada erinevaid tööriistasid nagu puur, saag, lasergraveerija jm.

Kes või mis on Merkuur? Merkuuri meeskond on välja arendanud mobiilsed töökojad ehk liikuvad tehnoloogia õppeklassid, milles korraldatakse teaduse, tehnoloogia ja inseneeria töötubasid. Mobiilne tehnoloogiaklass sõidab sinna, kus on noored, et üheskoos avastada põnevat tehnoloogiamaailma. Moodsa tehnika ja tarvilike tööriistadega varustatud ringi liikuvates õppeklassides saab iga õpilane, õpetaja ja lapsevanem panna proovile oma insenerioskused, katsetada erinevaid töövõtteid ja -vahendeid ning valmistada põnevaid tooteid. Töö käigus arendatakse noorte tehnoloogilist kirjaoskust, ettevõtlikkust ja karjääriteadlikkust. Tutvu lähemalt siit: https://www.merkuur.eu/

E-mail:   info@protofactory.ee
Telefon: +372 627 6660