Filmimaailma leiutised ja töötoad PROTO avastustehases

Sündmus

11:00 kuni 18:00

PROTO avastustehas

Filmikuu PROTO avastustehases

Maikuu pühendame PROTOs filmimaailmale ja ise filmi loomisele ning leiutamisele.

Filmindus on põnev maailm, eriti kui saad ise käed külge panna. Seda teeme üheskoos erinevates filmi- ja animatsiooni töötubades. Lisaks töötubadele on PROTOs terve maikuu jooksul pop-up näitus filmi ja kinoga seotud leiutistest, koguja Taivo Hiie erakogust. Külla tuleb resižöör Rasmus Merivoo, kes viib seiklema filmitegemise telgitagustesse ja räägib, kuidas tehti‘’Kratti’’. Maikuu lõpus teeme Protos autokino, milles saad filmi vaadata enda loodud fantaasiamasinaga.

Maikuu jooksul tulevad meile külla toredad partnerid: Filmimuuseum, Animakool ja Rasmus Merivoo. Iga nädalavahetus on täis põnevaid tegemisi.

Esimene nädalavahetus, 14.-15. mai

  • Laupäeval ja pühapäeval tuleb meile külla Filmimuuseum ning mõlemal päeval võid nendega koos meisterdada.
  • Laterna Magica ehk filmilindi-kraape töötuba laupäeval ja pühapäeval kell 12.30. Võlulambi ehk Laterna Magica abil ilmutatakse töötoas valminud pisi-pilt suurele ekraanile. Ühiselt valmib omamoodi Laterna Magica mini-etendus.
  • Hologrammi töötuba laupäeval ja pühapäeval 13.30. Töötoas tehakse imelihtne vahend, mille abil saab nutitelefonis leiduva pildi muuta justkui võluväel ruumiliseks.

Teine nädalavahetus, 21.-22. mai

  • Pühapäeval on majas Rasmus Merivoo, filmi ’’Kratt’’ režissöör. Tule ja saa osa avatud vestlusest Rasmus Merivooga. Lisaks temale on kohal ka filmi noored peategelased. Vestluse jooksul näitame klippe filmist ja lõpus saad esitada režissöörile küsimusi.

Kolmas nädalavahetus, 28.-29. mai

  • Laupäeval tuleb Protosse külla Animakool. Animakool avab meie juures Animatsioonijaama, kust huvilised saavad päeva jooksul läbi astuda ning vaadata, kuidas pannakse nende loodud pildid liikuma. Tegevus sobib kõigile alates 5ndast eluaastast. Enda loodud animatsiooni-katsetuse saavad kõik soovijad e-mailile.
  • Pühapäeval loome enda autokino. Pühapäeval hakkame endale autosid ehitama. Tule ja pane kokku oma unistuste masin, kuhu mahud ise sisse istuma. Hiljem saad oma fantaasiasõidukist filmi vaadata. Loomulikul ei puudu ühest korralikust kinost ka popkorn.

PROTO avastustehas on koguperekeskus, kus teadust ja leiutisi tutvustatakse uudse VR-tehnoloogia kaudu. PROTO asub Noblessneri sadamalinnakus aadressil Peetri 10 ja on avatud teisipäevast pühapäevani kell 11–18.