Õpilaste teadusfestival 2024

Õpilaste teadusfestival on kevaditi toimuv suursündmus, millega tähistame teadust ja noori teaduses. Festival toimub AHHAA teaduskeskuses 9.-10. aprillil 2024. 

Pilt 1
Festivali raames leiab aset õpilaste teadustööde riikliku konkursi II voor, kuhu saab sel aastal esitada töid kuni 20. veebruarini. Parimate tööde posterettekannetega on võimalik tutvuda kõigil külastajatel mõlemal festivalipäeval. Ühtlasi on see hea võimalus uurimisteema leidmiseks õpilastele, kel loov- või uurimistöö tegemine alles ees. 10. aprillil 2024 antakse üle riiklikud preemiad ja koostööpartnerite eriauhinnad. Lisaks tutvustavad festivalil oma uurimusi ka algkoolide õpilased

2023. aasta õpilaste teadustööde konkursi kogumikust saad lugeda kokkuvõtteid kõigist eelmisel aastal konkursile esitatud töödest. Eelmise aasta õpilaste teadusfestivali autasustamist saab järelvaadata SIIT

Kahe päeva jooksul toimuvad teadusetendused ja ettekanded.  

Sel aastalgi on võimalus kuulata inspireerivaid ettekandeid. Festival on ka hea viis õpilastele tulevase uurimis- või loovtöö teema leidmiseks ja inspiratsiooni ammutamiseks. Õpilased, kellel on uurimistöö tegemine alles ees, saavad näha, mida ja kuidas teised õpilased uurinud on. Lisaks saab ülevaate erinevatest kasutatavatest meetoditest ja võimalustest töö tegemisest ülikoolide või teadusasutuste juures. Sarnaselt õpilastele jagub inspiratsiooni ka õpetajatele, keda julgustame kasutama enda klassiruumis põnevaid lahendusi ning miks mitte tegema koostöö kooliväliste organisatsioonidega. 

Samuti julgustame kõiki (kooli)gruppe vaatama kahe päeva jooksul toimuvat põnevat lavaprogrammi, kus erinevate teaduse ja inseneeriaga seotud elualade esinejad tutvustavad kaasahaaravalt oma tööd ning aitavad seeläbi noortel teha teadlikumaid karjäärivalikuid. Teaduslikku kultuurielamust pakuvad nii noorte enda teadusteatrite lavastused, kui ka Ahhaa etendused. Lisaks kutsub külastajaid uudistama messiala koos teaduse populariseerijatega üle Eesti. 

 

Lisainfo:
Kaidi Meus
kaidi.meus@etag.ee
+372 5359 1626

 

NB! Õpilaste teadusfestivali pildistatakse ja õpilaste riikliku teadustööde konkursi autasustamist kantakse üle portaalis www.miks.ee. Korraldajatel on õigus kasutada pildi- ja videomaterjali hiljem veebi- ja trükimaterjalides.