Fotokonkurss "Kasvades oma toiduga"

Sündmus

kuni

üle Eesti

kasvades oma toiduga fotokonkurss

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 programmi kuuluv “Kasvades oma toiduga” projekt koos Rohelise kooli programmiga kutsuvad aiandus- ja fotograafiahuvilisi õpilasi, õpetajaid ja kõiki teisi osalema samanimelisel rahvusvahelisel fotokonkursil.

Fotokonkurss “Kasvades oma toiduga” kutsub üles jäädvustama hetki oma aias ning aiapidamise, ise toidu kasvatamise võlu ja valu näitama ka teistele. Oodatud on fotod nii õppe- kui kogukonnaaedadest, aga ka koduaedadest. Fotodega võib jagada lugusid uhkest saagist, ebaõnnestumistest, (õppe)aedades ühiselt toimetamisest, aiapidaja sõpradest ja konkurentidest nii looma- kui taimeriigist.

“Aedades tehakse palju, aga seda näidatakse suhteliselt vähe. Fotokonkurss on võimalus oma tegutsemist sõna otseses mõttes pildile tuua. Märgata läbi fotograafia oma aias olevat tillukest ökosüsteemi, mis tekib inimese käe abil, aga tegelikult paljude eri liikide, organismide koosmõjul. Fotovõistlusel osalemine on hea võimalus õpilastele, kes ehk ise nii suured aiapidamishuvilised ei ole. Järjest enam koole ja lasteaedu on võtnud oma südameasjaks õpetada uuele põlvkonnale loodusteadmisi lõimitult praktiliste toidu kasvatamise oskustega. Rahvusvaheline fotovõistlus annab võimaluse vaadata, kas ja kuivõrd aiapidajate väljakutsed ja kordaminekud on universaalsed,” arvas Rohelise kooli koordinaator Eeva Kirsipuu-Vadi.

Konkurss toimub kolmes vanusekategoorias:

  • Lapsed – kuni 12-aastased
  • Noored – 13-18-aastased
  • Täiskasvanud (õpetajad, lapsevanemad, aiandus- ja/või fotograafiahuvilised jt)

Fotokonkursi üldteemaks on aiapidamine ja ise toidu kasvatamine õppe-, kogukonna ja eraaedades. Võistlustööde alateemadeks on: Mustrid aias, Aed lähedalt,Töökas aed.

AUHINNAD 

Peaauhindadeks on rahaline peapreemia igas vanusekategoorias, lisaks antakse välja mitmeid eriauhindu ja valitakse internetihääletuse abil välja publiku lemmikud.

 

Konkursi tingimused ja lisainfo: www.tartuloodusmaja.ee/kasvades-oma-toiduga-fotovoistlus/

Tööde esitamise tähtaeg on 30.november.

Konkursi plakati formaadis A3 õppeasutusse trükkimiseks leiate SIIT.

Konkursi partner on Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024, toetajad Keskkonnainvesteeringute Keskus, Tartu loodusmaja, Eesti Maaülikooli Mahekeskus.

 

Lisainfo:

Eeva Kirsipuu-Vadi
Rohelise kooli programmi ja “Kasvades oma toiduga” projekti koordinaator
Tartu loodusmaja
eeva.kirsipuu-vadi@tartuloodusmaja.ee

kasvades oma toiduga fotokonkurss