Astronoomiafestival 2024

Sündmus

18:00 kuni 12:00

Ristna sadama külalistemaja Keibu küla, Lääne-Harju vald, Harjumaa

Pilt

Iga aasta augustikuus, kui Perseiidide meteoorisadu jõuab haripunkti, kogunevad Eesti astronoomiaarmastajad, asjahuvilised taevavaatlejad ja elukutselised astronoomid mõneks päevaks kokku, et tutvuda põnevate arengute ja avastustega kosmoses, uudistada läbi teleskoopide augustiöö taevast ning kohtuda vanade sõprade-tuttavatega ja leida uusi.

Astronoomiafestivalil ootavad teid:

  • ettekanded ja ülevaated astronoomia olulistest avastustest ja uurimisteemadest, kosmosetehnoloogiast ja taeva vaatlemisest;
  • seltskondlikud tegevused, töötoad ja mõnus ajaveetmine teiste astronoomiahuvilistega Põhja-Eesti rannikul pimeda taeva all.
  • öised taevavaatlused läbi paljude teleskoopide, langevate tähtede loendamine ja palju muud.

Astronoomiafestivalile on oodatud kõik astronoomiahuvilised: nii need, kes alles varbaotsaga kosmilise ookeani kaldal vett katsunud, kui ka need, kes juba aastakümnete eest selgetel öödel magamisest loobunud on. Oma teleskoopide, kaamerate, binoklite või kiikrite kaasa võtmine on teretulnud. Osaleda võib kogu perega - päevases programmis on tegevusi nii suurtele kui väikestele ning öine kosmose avaruste uudistamine ei jäta kindlasti kedagi külmaks.

Üritust korraldab Eesti Astronoomia Selts, info täieneb jooksvalt lehel https://festival.astronoomia.ee/ Küsimuste korral võib kirjutada selts@astronoomia.ee.