Maaülikooli Pereülikool

Sündmus

11:00 kuni

Eesti Maaülikooli Tehnikamaja (Fr. R. Kreutzwaldi 56/1, Tartu)

Maaülikooli Pereülikool

Pereülikool viib teadust avastama nii metsa kui farmi

Koos uue õppeaastaga alustab tööd ka Eesti Maaülikooli Pereülikool, kuhu nagu nimigi ütleb, on oodatud perekonnad koos lastega. Programm pakub põnevaid väljasõite ja avastamisrõõmu nii lastele kui vanematele ning õppevorm pole nii ametlik kui ülikoolis tavaliselt.

Pereülikooli esimene tund on kavas 19. septembril ning selleks on õppepäev rabas Alam-Pedja looduskaitsealal. Retke juhib maaülikooli loodusteaduste kooli eestvedaja Juhani Püttsepp, kes lubas, et vastamata ei jää ükski küsimus ja tundmatuks ei osutu ükski taim. Hea õnne korral näeb ka metsloomi, õnnestub leida mustikaid ja pohli ning võib-olla ka mõned seened. Maksimaalselt saab osaleda 30 inimest, mistõttu on tark end aegsasti kirja panna pereülikooli veebilehel http://avatudylikool.emu.ee/et/pereulikoolist/.

Lisaks on kavas neli õppepäeva, mis räägivad toidust, elust farmis, hiitest ja eestlaste uskumustest ning tutvust tehakse ka Võrtsjärve kaladega. Järgmine õpperetk tuleb oktoobris, seejärel jätkub hooaeg aprillis. Korraldajad otsustasid viia Pereülikooli õppepäevad soojemale ajale, et väljasõidud oleksid osalejatele mugavamad.

Nagu öeldud, on osalejate arvule seatud piirangud. Seetõttu tasub huvilistel end ja oma pereliikmed Pereülikooli veebilehel aegsasti kirja panna. Kursustel osalemine on tasuta.
Pereülikool toimumist toetavad Eesti Teadusagentuur, Haridus- ja Teadusministeerium ning Eesti Maaülikool.

Lisainfot Pereülikooli ja selle ürituste kohta saab e-posti teel avayl@emu.ee või telefonil 534 41844.