MEIST

Miks.ee ärgitab kõiki noori olema uudishimulik - tegelema teaduse ja maailma avastamisega.  Uudishimu on edasiviiv jõud ning silmapaistvad avastused sünnivad sageli katsetades. Avastamine ei pea olema raske - lihtsalt alusta küsimusega “MIKS?”, sest teadus on parim viis maailma uurimiseks ja mõtestamiseks.

Kellele?

Pakume noortele palju huvitavat lugemist ning materjale, mis aitavad arendada ennast erinevates valdkondades. Portaalist leiab põnevaid isikulugusid, aga ka materjale sellest, kuidas koostada uurimistööd alates teema valimisest kuni posterettekande tegemiseni. Noorte avastamisteekonna olulised toetajad on ka õpetajad, lapsevanemad ja partnerid, kes leiavad kodulehelt materjale kooli- ja huviõppe toetamiseks ning arendamiseks. Inspiratsiooni saab koguda näiteks parimatest praktikatest, teaduse ja inseneeria populariseerijatelt.

Kuidas?

Miks.ee portaali sisu ja tegevused lähtuvad suuresti Sihtasutus Kutsekoda OSKA analüüsil, milles antakse suunitlused tuleviku tööjõu vajaduse kohta järgmise kümne aasta jooksul. Seetõttu aitab OSKA õppida ja õpetada Eest majanduse areneks vajalikke valdkondi. Näiteks on suurenenud kasv IKT- spetsialistide, tehnikute, mehhatroonikute ja inseneride vastu. 

Eesti Teadusagentuur

Miks.ee tegevusi juhib SA Eesti Teadusagentuur. Teadusagentuur toetab Eesti teadust ja innovatsiooni - oleme eesti teaduse tugisammas. Tegeleme nii teadustöö rahastamise, teadus- ja innovatsioonipoliitika kujundamise ja elluviimisega aga ka rahvusvahelise teaduskoostöö arendamise ja teaduse populariseerimisega. Lähemalt saad Teadusagentuuri kohta lugeda kodulehelt https://www.etag.ee/

 

Kontakt:

Annely Allik
Teaduskommunikatsiooni osakonna juhataja
annely.allik@etag.ee

Eva Pruusapuu
TeaMe+ programmi juht
eva.pruusapuu@etag.ee