Rahvusvaheline Läänemere veebiviktoriin 4.-12.klassi õpilastele

Sündmus

kuni

üle Eesti

läänemere veebiviktoriin

Unesco ühendkoolide võrgustik ja Tartu loodusmaja kutsuvad 4.-12.klassi õpilasi osalema rahvusvahelisel ingliskeelsel keskkonnateemalisel veebiviktoriinil! Ootame järgneva kahe kuu jooksul noori osalejaid kaheksast riigist, kes omavahel Läänemere ja maailma kohta info otsimises mõõtu võtavad.

Tänavu keskendub viktoriin loomingulistele keskkonnasõbralikele lahendustele ja raamidest välja mõtlemisele. Viktoriin tutvustab nii Läänemere piirkonna kui ka ülemaailmseid kestliku arenguga seotud väljakutseid ja nende võimalikke lahendusi. Veebiviktoriini nutikad küsimused on kogutud koordinaatoritelt, õpetajatelt ja koostööpartneritelt erinevatest UNESCO ühendkoolide Läänemere Projekti võrgustikuga liitunud riikidest. 

See on hea võimalus tabada mitu tarkuse kärbest korraga – õppida Läänemere-äärsete riikide keskkonnaseisundi kohta, saada keskkonnateadlikumaks, parandada info otsimise oskusi ja õppida inglise keelt. Viktoriini ajal on lubatud on kõigi materjalide kasutamine ja veebist otsimine, et osalejate info otsimise ja analüüsimise oskusi treeninda.

Viktoriin toimub kolmes vanusegrupis:

  • 10-13aastased, 5 küsimust
  • 14-16aastased, 7 küsimust
  • 17-19aastased, 8 küsimust

Parimate auhinnad!

Võimalusel ootame väga õpilastelt, õpetajalt ja loodushuvilistelt viktoriinile tagasisidet, palume saata see korraldajale: maria.ivanova@tartuloodusmaja.ee. Tahaksime teada, kas osalejatel oli huvitav seda teha, missugused küsimused olid keerulised ja kuidas neile meeldis viktoriini ülesehitus.

***

Viktoriin on avatud 22. detsembrini.

Loe lisa, prindi plakat kooli, suundu viktoriinile >>

***

Lisainfo:
Maria Ivanova
Läänemere Projekti Eesti tegevuste koordinaator
maria.ivanova@tartuloodusmaja.ee
53919203