Lapsesuu välinäitus Tallinna sadamas

Näitus

kuni

Tallinna sadam

Pilt

Mis on naba sees? Miks inimese silmad pilguvad? Miks on noored inimesed siledad, aga vanad joonelised? Neile ja teistele põnevatele küsimustele saab vastuse Vanasadamas avatud värskelt Eesti Tervisemuuseumi välinäituselt “Lapsesuu”, mis vastab laste küsimustele inimkeha kohta. Näituse leiate Admiralisilla D-terminali poolselt kaldalt laste mänguväljaku kõrval. Tulge uudistama!

See näitus, mis loodi esmalt saalinäituseks, on tänaseks saavutanud uued mõõtmed. Näitus rändab mööda Eestimaa raamatukogusid ja selle põhjal oleme välja andnud ka raamatu “Lapsesuu”. Näituse koostamisel olid meile abiks lapsed ja lapsevanemad. Küsisime laste käest kuuldud naljakaid või mõtlemapanevaid küsimusi ning mõtteteri inimkeha ja sellega seotud protsesside kohta. Laste küsimustele ja lugudele lisas Tervisemuuseum populaarteadusliku selgituse ning kunstnik Liisa Kruusmägi joonistas humoorikad pildid.

Oleme tänulikud kõikidele, kes oma vahvaid küsimusi ja lugusid meiega jagasid! Usume, et näitus toob avastamisrõõmu nii ärksatele lastele, kui ka nende pereliikmetele, kes jäävad mõnikord hätta laste näiliselt lihtsatele küsimustele vastuste otsimisel.

Näitus “Lapsesuu” Tallinna sadama välialal on avatud kuni 31.05.2025.

Olge jätkuvalt uudishimulikud!

Loe lisaks Eesti Tervisemuuseumi kodulehelt.