Tartu Ülikooli lahtiste uste päev

Sündmus

10:00

Tartu Ülikooli raamatukogus ja üle terve Tartu linna

Pilt

Täiendame ürituse infot jooksvalt. Et olla uudistega kursis, registreeru üritusele ja jälgi Facebooki üritust.

29. veebruaril toimub Tartu Ülikooli raamatukogus ja üle terve linna lahtiste uste päev, kuhu oodatakse kõiki, kes tunnevad huvi Tartu Ülikoolis õppimise vastu. Huvilised saavad kuulata konverentsi, mille raames räägitakse, kuidas saada üliõpilaseks ja jõuda vilistlase staatuseni. Samuti arutletakse selle üle, mis toimub ülikooli ajal ja pärast seda.

Messialal saab tutvuda erialadega ja ülikooli rohkete võimalustega. Töötubades üle linna on võimalik katsetada erialade sobivust ja avastada uusi erialasid. Muu hulgas on päeva raames võimalik tasuta käia ülikooli muuseumides ning tutvuda Tartu Ülikooli põneva peahoone ja ühiselamutega.

Millest konverentsil räägitakse?

  • Tartu Ülikooli rektori Toomas Asseri tervitus

Tulevasi üliõpilasi tervitab Tartu Ülikooli rektor 

  • Tudengite aruteluring 

Aruteluringis annavad tudengid oma kogemustele tuginedes nõu, kuidas valmistuda sisseastumiseks ja leida enda jaoks õige eriala. Põneva vestluse käigus räägitakse motivatsiooni hoidmisest ja sellest, milline näeb välja ühe tudengi tavaline päev. 

  • Vilistlaste aruteluring 

Aruteluringis jagavad Tartu Ülikooli tunnustatud vilistlased nõuandeid, kuidas tulla toime raskustega, leida motivatsiooni ning mil viisil mõjutavad ülikooliõpingud hilisemat edukust. 

  • Soovitused ülikooli kandideerimiseks

Tartu Ülikooli vastuvõtutalituse juhataja Tuuli Kaldma räägib sellest, kuidas käib ülikooli kandideerimine ja mismoodi selleks valmistuda. Kuulajad saavad teada, millised on vastuvõtutingimused, mida kujutab endast eritingimusel vastuvõtt ja milliseid tähtaegu peab silmas pidama.

Lisainfo ja registreerimisvormi leiad Tartu Ülikooli kodulehelt.