5 põhjust, miks õppida inseneriks

inseneeria

Mis imeloom on insener ning kuidas ta üles leida kõikide maailma võimaluste rägastikust? Tuleme sulle appi ja näitame, kui palju põnevaid töövõimalusi peitub inseneeria valdkonnas ning kuidas see eriala tagab sulle kindla tuleviku. Automatiseerimine ja tehnoloogia asendab tulevikus mitmed töökohad. Just seetõttu on nii praegu kui tulevikus hinnas kõrgharidusega spetsialistid ja insenerid, kes oskavad tehnoloogiat nii kasutusele võtta kui ka arendada ja hooldada.

Siin on sinu jaoks viis ERITI head põhjust, miks valida just inseneri elukutse!

  1. Lood tulevikku

Sinu kätes on sõna otseses mõttes tulevik – insenerid loovad iga päev kõrgtehnoloogilisi lahendusi, mis viivad meie ühiskonda edasi. Mõtted, mis on täna inseneride peas, jõuavad aastate pärast sinu igapäevaellu. Kas teadsid, et esimene töötav mobiiltelefon loodi juba aastal 1947, kuid jõudis laialdasse kasutusse alles 1971. aastal? See tähendab, et insenerid leidsid igapäevaelus olulise lahenduse pea 30 aastat varem.

  1. Kindel töökoht ja hea palk ning seda kogu maailmas

2019. aastal koostatud OSKA raportis uuriti tööjõu vajadusi 2027. aastani. Raport näitab, et nõudlus inseneeria valdkonna spetsialistide järgi suureneb kogu maailmas – alates mehhatroonikutest programmeerijate ja tarkvaraarendajateni. Selle üheks peamiseks põhjuseks on üha suurenev automatiseerimine. Lisaks on inseneeria valdkonna tippspetsialistide palgatase üks kõrgemaid ja selle peale saab kindel olla ka tulevikus.

  1. Võimaluste ring võtab silme eest kirjuks

Kui esmapilgul tundub inseneeria ametina, kus ühes käes on kalkulaator ja teises joonestusvahendid, siis tegelikult on võimalusi palju rohkem. Mõnikord ka üsna üllatuslikes kohtades – näiteks kasutavad inseneeriateadmisi ka rõiva- ja tekstiilispetsialistid. Ja lennundusinseneri töö võib viia lausa pilvedeni!

  1. Sul ei hakka kunagi igav

Insenerid kasutavad lisaks matemaatikale ja füüsikale väga palju loomingulist mõtlemist. Kuidas muidu leiaks loovaid lahendusi mitmesugustele keerulistele probleemidele? Nagu öeldud, jätkub insenerile tööd kogu maailmas ning tihti ootavad ees lähetused välisriikidesse. Insener leiab tööd igas maailmanurgas!

  1. Saad lennata kosmosesse või kihutada päikese jõul

Inseneeriatudengite elu vürtsitavad mitmesugused põnevad projektid. Näiteks on sul võimalik kaasa lüüa Solaride projekti meeskonnas ja ehitada tulevikutehnoloogia abil päikeseautot. Kui püüad aga tähti, siis võib sinu võimaluseks olla EstCUBE, mis lennutab orbiidile satelliite. Seega saad enda oskusi praktikas kasutada juba karjääritee alguses.

Kõlab hästi? Leia endale kõige sobivam inseneeria valdkonna amet inseneeriapuu.ee andmebaasist. Inseneeriapuu annab sulle hea ülevaate erialadest koos kirjelduste ja õppimisvõimalustega.

inseneeriapuu

Autor: Mare Vahtre
Fotod: Andres Teiss

Õpilaste teadusfestival 2024 autasustamine

Õpilaste teadusfestivali autasustamine 2024

Õpilaste teadusfestival 2024 kutsub osalema!

Õpilaste teadusfestival 2024

Kuidas teha mõjusat posterettekannet?

Kuidas teha mõjusat posterettekannet?