Ootame osalema Vikipeedia teadusartiklite konkursil
06. november 2020
Wikimedia Eesti koostöös Eesti Noorte Teaduste Akadeemia ja Eesti Teadusagentuuriga kutsuvad osalema 1. novembrist 15. detsembrini toimuval artiklikonkursil „Teadus Vikipeediasse 2020“.
Konkursi eesmärk on populariseerida eestikeelset teadust ja edendada eesti teaduskeelt. Vikipedist Ivo Kruusamägi rõhutab omakeelse kõrghariduse rolli keele säilimise ja arengu jaoks: “Suutmaks ennast omas keeles igal teemal väljendada on vaja teha pidevalt tööd terminiloomega, harjutada erialaste tekstide koostamist ning neid järjepidevalt luua. Selle jaoks korraldame ka seda võistlust.”
Võistluse ühe korraldaja, Eesti Noorte Teaduste Akadeemia kommunikatsioonijuht Katrin Tiidenbergi sõnul on rahvusvahelised uuringud näidanud, et Vikipeediatel on ülioluline roll inimeste kriitilise kirjaoskuse ja kommunikatiivse säilenõtkuse arendamises ning infokorratusega võitlemises. „Eesti ühiskonnal on kvaliteetsete ja teaduspõhiste vikiartiklite osakaalu suurenemisest ainult võita,“ tõdeb ta.
Oodatud on teaduslikel uurimustel ja publikatsioonidel põhinevad temaatilised ülevaateartiklid erinevatest valdkondadest. Võistluse auhinnafond on 2000 eurot. Välja antakse kaks peapreemiat ja kaks ergutuspreemiat.
Artikleid hindab žürii, kuhu kuuluvad Eesti Noorte Teaduste Akadeemia liikmed ja teadusagentuuri esindaja.
Võistlust korraldavad Eesti Noorte Teaduste Akadeemia, Wikimedia Eesti ja Eesti Teadusagentuur.
Täpsema info võistluse, artiklite kvaliteedikriteeriumite ja vormistusreeglite kohta leiab siit.
Konkursiga seotud küsimusi saab esitada Wikimedia Eesti projektijuhile Ivo Kruusamägile (ivo@wikimedia.ee) või Eesti Noorte Teaduste Akadeemia kommunikatsioonijuhile Katrin Tiidenbergile (katrin.tiidenberg@gmail.com).
Sündmused
Näitused
Energia Avastuskeskuse näitus “Elu- ja surmaring”
Energia avastuskeskus, Tallinn
Lapsesuu välinäitus Tallinna sadamas
Tallinna sadam
Ahhaa, valguslinn!
AHHAA Teaduskeskus
Tervisemuuseumi näitus “Palju õnne!?”
Mis on valgus? Georg Friedrich Parroti füüsikakabinet
Tartu Ülikooli muuseum, Lossi 25