Ootame osalema Vikipeedia teadusartiklite konkursil

Pilt

Wikimedia Eesti koostöös Eesti Noorte Teaduste Akadeemia ja Eesti Teadusagentuuriga kutsuvad osalema 1. novembrist 15. detsembrini toimuval artiklikonkursil „Teadus Vikipeediasse 2020“.

Konkursi eesmärk on populariseerida eestikeelset teadust ja edendada eesti teaduskeelt. Vikipedist Ivo Kruusamägi rõhutab omakeelse kõrghariduse rolli keele säilimise ja arengu jaoks: “Suutmaks ennast omas keeles igal teemal väljendada on vaja teha pidevalt tööd terminiloomega, harjutada erialaste tekstide koostamist ning neid järjepidevalt luua. Selle jaoks korraldame ka seda võistlust.”

Võistluse ühe korraldaja, Eesti Noorte Teaduste Akadeemia kommunikatsioonijuht Katrin Tiidenbergi sõnul on rahvusvahelised uuringud näidanud, et Vikipeediatel on ülioluline roll inimeste kriitilise kirjaoskuse ja kommunikatiivse säilenõtkuse arendamises ning infokorratusega võitlemises. „Eesti ühiskonnal on kvaliteetsete ja teaduspõhiste vikiartiklite osakaalu suurenemisest ainult võita,“ tõdeb ta.

Oodatud on teaduslikel uurimustel ja publikatsioonidel põhinevad temaatilised ülevaateartiklid erinevatest valdkondadest. Võistluse auhinnafond on 2000 eurot. Välja antakse kaks peapreemiat ja kaks ergutuspreemiat.

Artikleid hindab žürii, kuhu kuuluvad Eesti Noorte Teaduste Akadeemia liikmed ja teadusagentuuri esindaja.

Võistlust korraldavad Eesti Noorte Teaduste Akadeemia, Wikimedia Eesti ja Eesti Teadusagentuur.

 

Täpsema info võistluse, artiklite kvaliteedikriteeriumite ja vormistusreeglite kohta leiab siit.

Konkursiga seotud küsimusi saab esitada Wikimedia Eesti  projektijuhile Ivo Kruusamägile (ivo@wikimedia.ee) või Eesti Noorte Teaduste Akadeemia kommunikatsioonijuhile Katrin Tiidenbergile (katrin.tiidenberg@gmail.com).

Õpilaste teadusfestival 2024 autasustamine

Õpilaste teadusfestivali autasustamine 2024

Õpilaste teadusfestival 2024 kutsub osalema!

Õpilaste teadusfestival 2024

Kuidas teha mõjusat posterettekannet?

Kuidas teha mõjusat posterettekannet?