“Rakett 69” ootab noori teadushuvilisi saatesse kandideerima

rakett69

Teadusvõistlus “Rakett 69” valmistub uueks põnevaks hooajaks ja kutsub teadushuvilisi noori end saates proovile panema. Registreerimine on avatud 27. septembrini.

“Rakett 69” pardale oodatakse kandideerima 15–24-aastaseid noori, kes on valmis proovile panema teadmised, nutikuse ja kiiruse. Järjekorras juba 13. teadusvõistlus tuleb pinevam ja suurejoonelisem kui kunagi varem, sest põhivõistlusele pääseb sel korral vaid 12 parimat.

Saatest võitjana väljuvat noort ootab ees seniste aastate suurim teadusstipendium suuruses 15 000 eurot. Lisaks lunastavad kolm parimat pääsu nelja Eesti suuremasse kõrgkooli, samuti pakub “Rakett 69” hulga praktikavõimalusi Eesti edukamates tehnoloogiaettevõtetes.

“Enam kui kümne aasta jooksul on “Raketi” pardalt sirgunud tõelisi teaduse, ettevõtluse ja hariduse tipptegijaid. Pakkudes noortele võimalusi oma oskusi teaduse ja inseneeria alal rakendada ning inspireerida nutikusega kogu ühiskonda, loome ühiselt targemat Eestist. Nii suudame paremini tunda rõõmu saavutustest või vastata ka rasketele väljakutsetele,” sõnas Eesti Teadusagentuuri juht ja füüsikaprofessor Anu Noorma.

“Rakett 69” võistlusele saab kandideerida saate kodulehel rakett69.ee kuni 27. septembri hilisööni. Eelvoorud ja avasaate salvestused leiavad aset juba 1.–3. oktoobril Tallinnas Proto avastustehases.

Kõiki seniseid “Rakett 69” hooaegasid näeb Jupiteri lehelt.

Õpilaste teadusfestival 2024 autasustamine

Õpilaste teadusfestivali autasustamine 2024

Õpilaste teadusfestival 2024 kutsub osalema!

Õpilaste teadusfestival 2024

Kuidas teha mõjusat posterettekannet?

Kuidas teha mõjusat posterettekannet?