Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia taskuhääling „Rukkirääk“ alustas teist hooaega

rukkirääk

„Rukkirääk“ on taskuhääling, mille 20-minutilist loodustemaatilist saadet võib oodata iga kuu viimasel teisipäeval. Teise hooaja esimeses saates võetakse luubi alla teaduse populariseerimine.

Taskuhäälingu „Rukkirääk saadetes arutlevad külalised loodusest, töökogemustest, seikadest ning Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia tegemistest. Nimi on inspireeritud omapärasest linnust – rukkiräägust, kes oma krääkimisega on üks tuntuima häälega linde. Arvatakse, et meie igapäevane sõna rääkima (ehk kõnelema) arenes sõnast, mis algselt tähendas räägu rääkimist või muid teravaid hääli.

„Rukkirääk alustas 2022. aasta veebruaris. Eelmise aasta lõpuga salvestati sisukaid saateid kokku 241 minutit, mis võrdub neljatunnise matkaga metsas. Episoodide kuulati kokku 658 minutit, mis on samaväärne pea 11-tunnise autosõiduga Tartust Varssavisse.

Kõige populaarsemaks saateks osutus esimene episood „Ma tegelen putukate ümbertõstmisega ühest kastist teise, kus saatekülaliseks oli zooloog Mati Martin. Spotify voogedastusplatvormil on „Rukkirääk“ 20 jälgijale top 1 taskuhääling.

Teise hooaja esimeses saates tuleb juttu teaduse populariseerimisest ja selle vajalikkusest. Saatekülalistega Eesti Teadusagentuuri Teame+ koordinaatori Mare Vahtre ja Tartu Ülikooli Teaduskooli direktori Ana Valdmanniga arutletakse, kellel on õigus teadust populariseerida ning millised on need viisid, et tavainimeseni jõuda. Iga saate lõpus on tavaks esitada viktoriiniküsimus, millele saab vastuse järgmise saate alguses.

Taskuhäälingut saab kuulata platvormidel Anchor.FMSpotifyApple Podcasts ja Google Podcasts.

Lisateave:
Tartu Ülikooli loodusmuuseum 
loodusmuuseum@ut.ee
www.natmuseum.ut.ee

Õpilaste teadusfestival 2024 autasustamine

Õpilaste teadusfestivali autasustamine 2024

Õpilaste teadusfestival 2024 kutsub osalema!

Õpilaste teadusfestival 2024

Kuidas teha mõjusat posterettekannet?

Kuidas teha mõjusat posterettekannet?