Rakett69 teaduslaager tegi edukalt oma esimese lennu

teaduslaager

Kuidas veedavad enda suve nutikad noored? Otseloomulikult plahvatusohtlikult ägedas ning lennukaid ideid täis teaduslaagris. Just seetõttu kutsus Eesti Teadusagentuur möödunud nädalal kokku poolsada andekat noort üle kogu Eesti ning lennutas nad esmakordselt toimuval kahepäevases Rakett69 teaduslaagris. 

Rakett69 Teadusstuudiotes aset leidnud laagris pakuti noortele tõelist raketi-kogemust, jagati inspiratsiooni ja mis kõige parem – veedeti koos meeleolukalt aega ning jagati avastamisrõõmu. Kohal olid silmapaistvad noored, kes on osalenud õpilaste teadustööde või õpilasleiutajate riiklikul konkursil, võtnud osa TÜ teaduskooli tegevustest või kandideerinud “Rakett69” saatesse.  
 
Noorte teadmised ja meeskonnatöö pandi proovile juba esimese päeva hommikul – erinevates gruppides viidi koos juhendajatega läbi teadussessioonid ning lahendati praktilisi ülesanded. Näiteks tuli meisterdada ette antud vahenditest sorteerimismasin, mis erineva suurusega pallikesed erinevatesse topsidesse sorteeriks. Täpselt nagu populaarses teadussaates.  
 
Peale maitsvat lõunasööki suunduti Politsei- ja Piirivalveameti lennusalka, kus tutvustati noortele piirikontrolli, otsingu- ja päästetöödega seotud masinaid ja tegevusi. Kuulda sai nii lennusalga igapäevasest tööst kui ka ekstreemsetest päästeoperatsioonidest. Kauba peale sai uurida ka väikese patrull-lennuki Beechcraft Super King Air 350ER sisemust. Võiks lausa öelda, et aeg lendas seal lausa lennutiivul! 
 
Stuudiotes ootas noori päeva lõpus üllatusesineja – füüsik ja Rakett69 saate kohtunik Aigar Vaigu. Viidi läbi meeleolukaid võistluseid, mille käigus sai palju nalja. Mängude kaudu õpiti paremini tundma nii iseennast kui teineteist. 
 
Teise päeva esimeseks ülesandeks oli  tõeline väljakutse – Rube Goldbergi masina ehitamine. Kui Rakett69 saate finalistidel on selle ettevalmistamiseks aega mitu nädalat ja ehitamiseks 48 tundi, siis laagrilised pidid hakkama saama vaid 3 tunniga. Taaskord said noored näha meeskonnatöö ja kommunikatsiooni tähtsust väljakutsuva ülesande lahendamisel – kõik valminud masinad olid imetlusväärsed.  

Laager lõppes külaskäikudega Ülemiste Citys asuvatesse ettevõtetesse – tarkvaraarendusega tegelevasse Helmesesse ja maailma suurima termopuidu tootja Thermory juurde. Noori võõrustanud personalijuhid rääkisid erinevatest aspektidest, millega arvestada tööturule sisenemiseks ehk kui oluline on haridus ning varasem kogemus, milliseid boonuseid ettevõtted pakuvad ja palju muud.  
 
Nüüd on ka sinul võimalus ennast proovile panna “Rakett69” saates. Kandideerimine uuele lennule on avatud – vaata lähemalt rakett69.ee.

 

Avaldatud: 30.08.2022

Karjäär, mis muudab: kohalikust planetaariumist Euroopa Kosmoseagentuuri

Karjäär, mis muudab: kohalikust planetaariumist Euroopa Kosmoseagentuuri

Karjäär, mis muudab: insener saab ja peabki olema loominguline

Karjäär, mis muudab: insener saab ja peabki olema loominguline

Õpilaste teadusfestival 2024 autasustamine

Õpilaste teadusfestivali autasustamine 2024