Rahvusvahelised linnuvaatluspäevad EuroBirdwatch

Sündmus

kuni

Üle Eesti

Paremal pool on valgel taustal logo, kus on kujutatud linnusiluetti ja tekst BirdLife EuroBirdwatch23. Premal pool on kollasel taustal suitsupääsukest kujutav logo ja tekstid.

Eesti Ornitoloogiaühing soovitab 30. septembril ja 1. oktoobril pöörata tähelepanu rändlindudele neid vaadeldes, loendades ja määrama õppides. Vaatlusandmed tasub ka kirja panna ja ühingule edastada, et ühtlasi osaleda ka rahvusvahelistel linnuvaatluspäevadel EuroBirdwatch.

Oktoobri esimesel nädalavahetusel vaatlevad kümned tuhanded huvilised Euroopas ja Kesk-Aasias miljoneid lõuna poole suunduvaid rändlinde. Ka Eestis saab suurest ühisüritusest EuroBirdwatch osa võtta, vaadeldes rändlinde ühel või mõlemal päeval oma koduaias, mere ääres või mujal.

Vaatlejal tuleb kirja panna nähtud ja kuuldud linnuliigid, iga liigi arvukus, vaatluse tegemise aeg, täpne vaatluskoht ja vaatlejate nimed. Ühing palub vaatlusandmed sisestada hiljemalt 1. oktoobril kella 16-ks nutirakenduses PlutoF Go, kust need jõuavad portaali elurikkus.ee. Õigeaegselt sisestatud vaatlustulemuste alusel teeb ornitoloogiaühing kokkuvõtte, kui palju liike ja linde nähti.

Rahvusvaheliste linnuvaatluspäevade EuroBirdwatch eesmärk on juhtida inimeste tähelepanu rändlindudele ja nende elupaikadele. Tänavu toimuvad vaatluspäevad 31. korda ning neist võtavad osa 33 Euroopa ja Kesk-Aasia riigi elanikud. EuroBirdwatchi korraldab BirdLife International, Eestis koordineerib tegevust Eesti Ornitoloogiaühing.