Teadusvõistlus "Rakett69" stardib juba sel laupäeval põneva teaduslabürindiga

17. Jaan 2023

rakett69

rakett69

Teadussaatesse "Rakett69" kandideeris sel hooajal rekordarv noori - koguni 146. Pingelistes eelvoorudes suutsid end parimast küljest näidata 22 nutikat õpilast, kes asuvad sel laupäeval hooaja avasaates teaduslabürinti läbima.
 
Proto avastustehasesse püstitatud teaduslabürindis ootab teadushuvilisi noori neli ülesannet, mis panevad nende teadmised ning oskused mitmel moel proovile - vaja läheb nii loovust kui ka loogikat. Näiteks tuleb hinnata kodumasinate elektrikulu, teada inimese siseelundite paiknemist ja tunda hästi geograafiat.
 
Teaduslabürindi ülesannete läbimist jälgivad saatejuht Aigar Vaigu, Tallinna Reaalkooli õpetaja Anna Katt, kood/Jõhvi tootejuht ning Harimiku looja Jüri-Mikk Udam ja Tartu Hugo Treffneri gümnaasiumi õpetaja Ott Maidre. Stardis annab võistlejatele hoogu IT-ettevõtja ja tüdrukute tehnoloogialiikumise HK Unicorn Squad asutaja Taavi Kotka, finišis ootab neid aga ETV spordireporter Alvar Tiisler.
 
Teaduslabürindi läbimise järel pääseb "Rakett69" põhivõistlusele vaid 12 parimat, kes hakkavad sinise, rohelise ja punase meeskonnana järgmistel laupäevadel lahendama mitmesuguseid teadusülesandeid.
 
Hooaja peavõitjat premeerib Eesti Teadusagentuur 15 000 euro suuruse teadusstipendiumiga. Lisaks peaauhinnale on tüdrukute tehnoloogiaring HK Unicorn Squad pannud välja rahalised auhinnad parimale tüdrukule ja silmapaistvaimale raketlasele, mõlema preemia suurus on 6000 eurot. Võitjat enim mõjutanud õpetajale annab LHV Pank välja 5000 euro suuruse stipendiumi.
 
Saatesarja kolm parimat saavad õppima asuda Tartu Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli, Eesti Maaülikooli või Tallinna Ülikooli vabalt valitud erialale.
 
"Rakett69" saatesari valmib Eesti originaalformaadi põhjal Eesti Teadusagentuuri ja Vesilinnu koostöös. Teadusvõistlus alustas ETV ekraanil esmakordselt 2011. aastal.
 
"Rakett69" 13. lend stardib Eesti Televisioonis laupäeval, 21. jaanuaril kell 19.30.
 
 
Lisainfo:
Helen Saluveer
5200920
helen@teadusstuudiod.ee