Teaduse populariseerimise projektikonkurss viib polaarjoone taha

virmalised

Konkursi  eesmärk on toetada ideid ja tegevusi, mis aitavad teadust laiemale avalikkusele tutvustada ning äratavad laste ja noorte huvi teaduse ja tehnoloogia vastu.

Päisefoto: Jonatan Pie on Unsplash

Tänavusel teaduse populariseerimise projektikonkursil sai toetust 28 projekti kogusummas 155 000 eurot. Jagatud toetuse abil täienevad näiteks mitmed populaarteaduslikud muuseumiekspositsioonid, toimub teaduspäevi ja -laagreid, koolitatakse lasteaedade ja algkoolide robootikaringide juhendajaid ning korraldatakse polaarviktoriin, mille tublimad osalejad saavad võimaluse minna koos Eesti teadlastega õpilasekspeditsioonile Skandinaavia polaaraladele.

Õpilaskonverentsi korraldamiseks sai toetust  Tartu Ülikooli muuseum, mis kutsub üle Eesti 1.-3. klasside õpilasi osalema Hullu Teadlase teaduskonverentsil „H2O võta kaevust ja joo“.Uute interaktiivsete eksponaatide ja haridusprogrammidega täienevad näiteks Eesti Meremuuseumi, Tartu Ülikooli muuseumi Tähetorni, Eesti Tervishoiumuuseumi ning Energia Avastuskeskuse näitused. Teadusekspositsioonide loomiseks toimub hackathon „Garage48 elamused ja ekspositsioonid“ SPARK MakerLab-i eestvedamisel. Mai lõpus korraldatakse paljude osapoolte koostöös Tartus esimene Euroopa Füüsika olümpiaad, kuhu on juba eelregistreerinud võistkonnad 20 riigist.

Veebirakendused ajaloo tundma õppimiseks

Mitme reaal- ja loodusteadustega seotud projekti kõrval sai toetust ka filosoofiatunde mitmekesistav programm, mida veab eest MTÜ Filosoofiasõprade Selts ja ajalootudengite uurimistöid veebipõhise kaardirakendusega siduv projekt Tartu Ülikoolist. Eesti Kunstiakadeemia eestvedamisel on loomisel Christian Ackermanni loomingu uurimist ja tutvustamist hõlbustav teadusveeb.

Teaduse populariseerimise projektikonkursile laekus tänavu 148 taotlust (kogusummas 1 190 270 eurot). Konkurssi rahastab Haridus- ja Teadusministeerium ning korraldab Eesti Teadusagentuur.
Konkursil edukate projektide loeteluga saab tutvuda Eesti Teadusagentuuri kodulehel.

 

Lisainfo:

Katrin Saart

Konkursi koordinaator

tel 7300 378, 5695 5985

katrin.saart@etag.ee

Karjäär, mis muudab: riigiteadustest inseneeriasse

Karjäär, mis muudab: riigiteadustest inseneeriasse

Karjäär, mis muudab: moedisaineri unistusest tekstiilmaterjali inseneriks

Karjäär, mis muudab: moedisaineri unistusest tekstiilmaterjali inseneriks

Karjäär, mis muudab: insenerid aitavad päästa elusid

Karjäär, mis muudab: insenerid aitavad päästa elusid