Loodusloovusfestival: Linnujämm

Sündmus

19:00

Tartu Lodjakojas

Pilt

Linnujämm on rahvusvaheline kontsert, kus muusikud ja luuletajad esitavad lindudest inspiratsiooni saanud debüütloomingut – olgu selleks linnulaulu tõlgendus sõnades või muusikas, linnuga seotud rahvapärimusest saadud impulss või isiklik elamus.

Linnujämm innustab tähelepanu pöörama lindudele ja linnaloodusele. Ajalooliselt on looduse väärtustamine käinud käsikäes pärimuskultuuriga – kirjanikud ja muusikud on lindudest, nende olekust ja eluviisist rohkelt inspiratsiooni ammutanud. Ka tänapäeval on oluline sillata loodushoidu ja looduse mitmekesisuse väärtustamist kaasaegsete kunstivormide, stiilide ja loomepraktikatega.

Linnujämmile tulevad kokku muusikud ja luuletajad, kes loovad konkreetse linnuliigi laulust inspireerituna oma muusikalise nägemuse või poeetilise sõnateose, mis tõlgendab või tõukub mõnel muul viisil ette antud linnulaulu salvestusest.

Kultuuripealinnast inspireerituna on tõlgendatavateks linnuliikideks valitud rahvuslinnud: eestlaste suitsupääsuke, inglaste punarind, norralaste vesipapp, soomlaste laululuik, hispaanlaste ibeeria kääpakotkas. Lisaks interpreteerivad artistid ööbikut, ronka ja Eesti aasta lindu kägu.

Lavale astuvad muusikud Ott Lepland (EE), David Rothenberg (US), Daahoud Salim (ES), duo Maarja Soomre ja Maili Metssalu (EE), kammerkoor SoLeMiJo (EE) ning kirjanikud Doris Kareva (EE), Penny Boxall koos löökpillimängija Jane Boxalliga (GB), Ville Hytönen (FI), Øyvind Rangøy (NO). Häälutusluulet esitab Roomet Jakapi (EE) ja toetava helipanoraami loob muusik Taavi Tulev (EE).

Linnujämm toimub 8. juunil kell 19 Tartu Lodjakojas. Kontsert kestab 90 minutit.

Rohkem infot Loodusfestivali kodulehel.