Aasta insener 2024 on Siim Heering ning aasta tehnikaüliõpilane 2024 on Daniil Valme

miks.ee teadusfakt - 2024-12-17T091136.966

Reedel, 13.12  kuulutati  Eesti Inseneride Liidu poolt välja aasta aasta insener 2024 ja aasta tehnikaüliõpilane 2024. Aasta inseneri tiitli pälvis Eesti Lennuakadeemia nooremteadur ning ettevõtja Siim Heering ning ja aasta tehnikaüliõpilaseks valiti TalTechi Elektroenergeetika ja mehhatroonika doktorant Daniil Valme.

Aasta insener

Tänavune aasta insener Siim Heering on mitmenda põlvkonna insener, kelle kirg tehnikamaailma vastu sai alguse juba lapsepõlves, isa kõrval mehhaanika ja mudellennundusega kokku puutudes. Tal on bakalaureusekraad Eesti Lennuakadeemia õhusõidukite ehituses ja hoolduses, magistrikraadi Tallinna Tehnikaülikoolist mehhatroonikas ning praegu täiendab ta end doktoriõppes Tartu Ülikooli Tehnoloogiainstituudis.

Heering töötab Eesti Lennuakadeemia simulatsiooni- ja eksperimenditehnoloogiate nooremteadur ning  juhib ta ka mitut ettevõtet, mis keskenduvad innovaatiliste mehitamata õhusõidukite arendamisele ja rakendamisele. Tema praktilised kogemused ja insenerioskused on aidanud kaasa kõrgtehnoloogiliste lahenduste loomisele nii Eestis kui rahvusvaheliselt.

“Mehitamata sõidukite valdkond on täna aktuaalsem kui kunagi varem ning seotud teadus-arendustegevus ja selle rakenduslikud väljundid on kasvulavaks uuele majandusharule, ” sõnas Eesti Inseneride Liidu president Ando Leppiman. Tema sõnul annab Heeringu inseneritöö ja majanduslik mõtlemine kindlust mehitamata lennunduse õnnestumiseks Eestis.

Heering on märkimisväärselt panustanud ka valdkonna teaduse ning hariduse edendamisse, olles aktiivselt kaasatud üliõpilaste õpetamisse, mentorlusse ning teadusgruppide tegevustesse. “Ta on Insener suure algustähega,” leiab Leppiman.

Aasta tehnikaüliõpilane

Aasta tehnikaüliõpilane 2024 tiitli pälvinud Daniil Valme on noor ja ambitsioonikas insener, kelle saavutused paistavad silma nii akadeemilises kui ka praktilises maailmas. Ta lõpetas Tallinna Tehnikaülikooli magistrikraadiga mehhatroonikas ja jätkab doktorantuuris, keskendudes hüperspektraalse pilditöötluse rakendustele mehitamata maismaasõidukite navigeerimisel. Valme on aktiivselt osalenud rahvusvahelistel konkurssidel, sealhulgas Bosch Future Mobility Challenge’il, kus ta juhtis meeskonna finaali ja tegutseb nüüd nende mentorina.

Valme on osalenud mitmetes innovaatilistes projektides, sealhulgas isesõitvate elektrisõidukite ja digitaalsete kaksiklahenduste arendamisel. Ta on pühendunud ka õpetamisele, olles juhendanud mitmeid magistri- ja bakalaureusetudengeid ning aidanud arendada õppeaineid, mis edendavad kaasaegset inseneriharidust. Daniil Valme ühendab oma kirge ja teadmisi, inspireerides tuleviku insenere.

“Eesti Inseneride Liidu poolt antava aasta tehnikaüliõpilase tunnustuse saajate on tänaseks paljudest saanud tippjuhid, Eesti tööstuste ja ettevõtete arengus olulist rolli mängivad tippspetsialistid,” sõnab Leppiman ning lisab, et tänavune aasta tehnikaüliõpilane Valme kuulub auga sellesse väärikasse nimekirja.

Aasta inseneri ja aasta tehnikaüliõpilase laureaadid valisid  välja Eesti Inseneride Liidu juhatus, kuhu kuulub esindajaid erinevates erialaliitudest ja ettevõtetest. Eesti Inseneride Liidu poolt tunnustatakse aasta insenere juba alates 1999. aastast ning aasta tehnikaüliõpilasi aastast 2007. Tiitlipretendente on nende aastate jooksul terve inseneeria spektri ulatuses.

Fotod: Raimond Vink.

Loe lisaks ning vaata fotogaleriid Eesti Inseneeria Liidu kodulehelt.

Karjäär, mis muudab: riigiteadustest inseneeriasse

Karjäär, mis muudab: riigiteadustest inseneeriasse

Karjäär, mis muudab: moedisaineri unistusest tekstiilmaterjali inseneriks

Karjäär, mis muudab: moedisaineri unistusest tekstiilmaterjali inseneriks

Karjäär, mis muudab: insenerid aitavad päästa elusid

Karjäär, mis muudab: insenerid aitavad päästa elusid