CADrina 2023 – Teel tulevikku tõuksiga

CADrina

17. märtsil toob IT- ja nutifestival CADrina 2023 Kadrina Keskkooli ligikaudu 400 koolinoort üle terve Eesti. Külalistele pakutakse mitmekülgset haridus- ja kultuuriprogrammi, mille fookuspunkt on arvutijoonestamise võistlusel.

CADrina sai alguse 2010. aastal arvutijoonestusvõistlusest, mille eesmärk on propageerida Eesti noorte hulgas tehnilist haridust ja insenergraafika oskuseid.

Nimetatud võistlus on selle aja jooksul toonud Kadrinasse meeskondasid TalTechist, Tallinna Tehnikakõrgkoolist, Tartu Ülikoolist, Virumaa kolledžist, Rakvere Ametikoolist, Kuressaare Ametikoolist, Nõo Reaalgümnaasiumist, Tartu Tamme Gümnaasiumist, Rakke Koolist ja loomulikult on võistlustules olnud alati ka mitu võistkonda Kadrina Keskkoolist ja kooli vilistlaste hulgast.

Eelmise aasta võitjad – tollane 11. klassi meeskond – on end juba valmis pannud ja ootab kõiki huvilisi võistlema, et taas mõõtu võtta ja välja selgitada, kes on vabariigi parimad arvutijoonestajad. Tänavu on võistlusülesandeks on koostada elektritõukeratta 3D mudel. Auhinnafond on 1 800 eurot.

Aastatega on CADrina kasvanud festivalimõõtu ettevõtmiseks, kus lisaks sellele, et võisteldakse joonestamises, toimub ka põhikooliastmele suunatud robootikat propageeriv robotivõistlus CADrobotics ja Innovatsioonilabor, mis on kaasaegseid tehnoloogilisi võimalusi tutvustav töötubade programm õpilastele.

Innovatsioonilabor koosneb töötubadest, näiteks ühes neist jagab oma mõtteid iduettevõtlusest Eesti esimene ükssarvik Wise esindaja. Oleme kutsunud Kadrinasse ka Lennuakadeemia ja TalTechi esindajad, kes tutvustavad enda koolide õppimisvõimalusi. Üllatusi jagub aga veelgi, sest ühtekokku on töötubasid kokku ligikaudu 30.

Kadrinas on läbi aegade peetud lugu spordist ja nii on juba aastaid festivali programmis oma koht korvpallivõistlusel CADcup, mida veavad eest elavad legendid tiimist Kadrina Karud.

CADrinale on saanud traditsiooniks paluda igal aastal patrooniks riiklikult oluline avaliku elu tegelane. Tänavu on võistluse patrooniks Eesti Vabariigi president Alar Karis. Pinevust täis päev lõpeb suurejoonelise kultuuri- ja meelelahutusprogrammiga, mille kokkupanekul on oma käe külge pannud ka lavastaja ja näitelaja Üllar Saaremäe.  Kui esinenud on kooli omad staarid ja ka võistluse võitjad on väljakuulutatud, siis võimsa lõppakordi annab sündmusele koolinoorte enda välja valitud räpikollektiiv 5MIINUST.

Tänavu on joonestusvõistlusest osavõtjate jaoks oluline kuupäev 10. märts, siis toimub eelvõistlus, kust lõppvõistlusele pääseb edasi 6 parimat meeskonda. Viimane võimalus võistlusele registreerida on 7. märts (k.a.)

Lõppvõistlus toimub festivalipäeval 17. märtsil Kadrina Keskkoolis.

Lisainfo:
https://cadrina.ee/ 

Õpilaste teadusfestival 2024 autasustamine

Õpilaste teadusfestivali autasustamine 2024

Õpilaste teadusfestival 2024 kutsub osalema!

Õpilaste teadusfestival 2024

Kuidas teha mõjusat posterettekannet?

Kuidas teha mõjusat posterettekannet?