Delta X 2024: robotite jalgpallile registreerumine on avatud

Kuvatõmmis_28-5-2024_113845_delta.ut_.ee_

13-14. detsembril toimub Tartu Ülikooli Delta keskuses järjekorras viies õpilaste- ja tudengite võistlus Delta X, kuhu ootame osalema robotite jalgpalli võistlusele kõiki robootikahuvilisi. 13. detsembril toimuvad ärimudelite, digilahenduste ja kaasahaarava matemaatika võistlused, 14. detsembril toimub aga robootika päev. Kavas on robotite jalgpall ja robotite korvpall. Võistluse eesmärk on noortes äratada huvi robootika ning inseneeria vastu! 

Delta X ürituse raames kutsume kõiki osalema robotite jalgpalli võistlusel, mis on sobilik nii algajatele kui ka kogenumatele leiutaja hingega õpilastele. Võistlusele eelneva kursuse käigus saab suurepärase esmase kogemuse roboti ehitamisest ja idee sellest, mis robootika endast kujutab. Lisaks saab õpilane ehitada oma kätega valmis roboti, mis töötab ning saab vaadata oma kätetööd võistlemas teiste robotite vastu. 

“Delta X robootika võistlusel on võimalus kõigil huvilistel osaleda, sihtrühm on põhikooli ja gümnaasiumi õpilased ning võistluse eesmärk on anda esmane kogemus roboti loomisel!” sõnas Mariana Kukk, kes on Delta X peakorraldaja. “Ootame kõiki robootika õpetajaid koos meeskondadega Tartu Ülikooli Delta keskusesse 14.09, kust saab alguse Delta X sissejuhatav laager. Tutvustatakse jalgpallivõistluse reegleid, korraldust ja viiakse läbi põnevad robootika töötoad. Samuti on kohal eelmise hooaja võitjad, kes jagavad enda kogemust ja nippe, kuidas ehitada robotit!”

“Lisaks toome sellel aastal olulise uuenduse sisse. Nimelt avame uuel hooajal Delta keskuses robootika ringi nimega Robosport, kus on osalevatel meeskondadel võimalik tulla igal kolmapäeval kell 16-18 Delta keskusesse, et ehitada valmis sobiv robot võistluse jaoks,” lisab Johannes Voldemar Langsepp, kes on robotite jalgpalli võistluse korraldaja ja Robosport huviringi eestvedaja. 

Kõikidele osalejatele on auhinnad ning auhinnafond on 5000 eurot! Pane ennast huvi korral kirja siin, et saada rohkem infot. Liitu Robosport huviringiga siin ja saa ainepunkte võistlusel osalemise eest. Vaata põnevat promovideot siit

Robotite jalgpalli võistlust korraldab Tartu Ülikooli Delta keskuses Tartu Ülikooli tehnoloogiainstuut. 

Rohkem infot leiad Tartu Ülikooli Delta keskuse kodulehelt.

Õpilaste teadusfestival 2024 autasustamine

Õpilaste teadusfestivali autasustamine 2024

Õpilaste teadusfestival 2024 kutsub osalema!

Õpilaste teadusfestival 2024

Kuidas teha mõjusat posterettekannet?

Kuidas teha mõjusat posterettekannet?