Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum kutsub noori ümbritsevat disaini märkama

Pilt

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum kutsub 7.-9. klasside õpilasi osalema disainikonkursil “Märka keskkonda – minu nutikas lahendus”, millega muuseum kutsub üles vaatama teravamalt end ümbritsevat keskkonda nii kodus, koolis kui ka nende vahel ning leidma sealt  kohti ja asju, mille puhul on tekkinud mõtteid, kuidas midagi oleks võimalik või vajalik paremaks muuta.

Disain on kõikjal meie ümber, enamus meid ümbritsevast keskkonnast on kellegi poolt disainitud – tool, tass ja telefon, buss, raamatud ja riided, see kuidas me vajaliku infoni jõuame või info meieni jõuab ning palju-palju muud. Enamasti me ei mõtle sellele, et need asjad on kellegi poolt disainitud või miks nad sellised on. Vahel on õige asi vales kohas või midagi lihtsalt puudu.

Me ei oota valmis terviklahendusi, vaid soovime, et õpilased üllataksid oma tähelepanekute, mõttekäikude ja ideedega just kasutaja vaatest.

Ootame ideedest jooniseid, kirjeldusi, makette, videot või mõnda teist meediumit ühes kaustas soovituslikult Dropboxi lingina meiliaadressile publik@etdm.ee. Oodatud on nii individuaalselt kui ka kahekesi tehtud tööd. Konkursile saadetud ideid hindavad žüriiliikmed, kelle hulka kuuluvad näiteks Eesti disaini lugu kõige põhjalikumalt uurinud ETDMi direktor Kai Lobjakas, muuseumi kuraator ja EKA õppejõud Sandra Nuut, bakalaureuse tööstusdisaini eriala juht, magistri õppekava juht Maria Pukk, EKA ja TTÜ ühismagistriõppekava Design & Technology Futures juht ja täna disainibüroo Iseasi partner ning disainer Martin Pärn. Tööde esitamise tähtaeg on 29.03.2024.

Parimatest töödest valmib mais Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi püsinäituse “Sissejuhatus Eesti disaini” keskele õpilastööde näitus. Eesmärk on täiendada saja aastase Eesti disaini lugu õpilaste uudsete ja nutikate ideedega sellest, kuidas nende elu lihtsamaks, paremaks ja mugavamaks saab muuta. Näitusele pääsenud tööde autorid saavad kõik kutsed avamisele, kus kuulutatakse välja ka konkursi võitja ja eriauhindade saajad. Võitja saab enda poolt valitud kuni 12 inimese suuruse sõpruskonnaga osaleda Martin Pärna juhendamisel töötoas, kus disainer jagab teadmisi disainiprotsessist, häid näpunäiteid ja lähenemisviise uute lahenduste loomise jaoks. Töötoale lisandub tuur, mis aitab muuseumis olevaid disainlahendusi erinevate külgede pealt avastada. Võitja saab peale töötuba enda seltskonnaga muljetada ja nautida suupisteid.

Parematest töödest avaneb Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis 10. mail näitus, mis jääb avatuks sügiseni. Näituse lõpus kuulutatakse välja publiku lemmik.

Loe lisaks ja tutvu konkursi tingimustega Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi kodulehelt

Õpilaste teadusfestival 2024 autasustamine

Õpilaste teadusfestivali autasustamine 2024

Õpilaste teadusfestival 2024 kutsub osalema!

Õpilaste teadusfestival 2024

Kuidas teha mõjusat posterettekannet?

Kuidas teha mõjusat posterettekannet?