Eesti Teadusagentuuri tegevuste olulised kuupäevad
19. september 2022
Eesti Teadusagentuur panustab noorte teadushuvi suurendamisse koordineerides mitmeid õpilastele suunatud riiklikke konkursse ning korraldades üritusi. Selleks, et planeerida juba aegsasti enda tegevusi, märgi enda kalendris ära olulised kuupäevad:
-
Õpilasleiutajate riiklik konkurss ootab 6-19aastaste noorte töid 15. oktoobrini. Konkursi auhinnafond on 25 950 eurot, välja antakse ka mitmeid eriauhindu, tunnustatakse tublimaid juhendajaid ja selgub kõige paremaid tulemusi näidanud kool. Gümnaasiumiastme parim esindab Eestit maailma suurimal teadus- ja inseneeria konkursil ISEF Ameerika Ühendriikides. Kutsume konkursile esitama lisaks täiesti uutele leiutistele juba valminud uurimis- ja loovtöid ning innovaatilisi lahendusi pakkuvaid õpilasfirmade tooteid. Rohkem infot etag.ee/leiutajad.
-
Õpilaste teadustööde riiklik konkurss ootab loov- ja uurimistöid 20. veebruarini (konkurss avatakse 2022 sügisel). Konkursil osalemine annab hea võimaluse saada väärtuslikku tagasisidet tehtud tööle. Parimaid ootab 11 400 euro suurune auhinnafond ning võimalus esindada Eestit rahvusvahelistel võistlustel ja üritustel. Täpsem info ja tingimused etag.ee/opilasteadustood.
-
Õpilaste teadusfestival kutsub 11.-12. aprillil 2023 Eesti Rahva Muuseumisse riigi parimad õpilasuurijad. Festivalil saab tutvuda õpilaste teadustööde riikliku konkursi II vooru pääsenud tööde poster ettekannetega, osa võtta töötubadest ja messialast, kuulata inspireerivaid esinejaid. Festivalil osalemine on kõigile tasuta, vajalik on eelregistreerimine töötubadesse, mis avatakse märtsis. Täpsem info peagi meie kodulehel miks.ee/teadusfestival.
Lisaks oleme värskendanud mitmeid tugimaterjale:
-
Kuidas alustada leiutamisega? Vajalikud suunised leiad: miks.ee/tugimaterjal.
-
Uurimistööde teemade ja juhendajate andmebaas, kuhu on koondatud kõrgkoolide ja teiste asutuste poolt pakutavaid võimalused. Lisaks ka praktilised juhiseid, kuidas koostada head uurimistööd. Vaata lähemalt miks.ee/uurimistoo.
-
Kuidas teha mõjusat posterettekannet? Sellele annab vastuse meie värske videoõpetus. Vaata järgi: miks.ee/poster.
-
Millised on sageli uurimistöödes esinevad vead? Selleks, et neile aegsasti tähelepanu pööranud, oleme koondanud õpilaste teadustööde riikliku konkursi hindamiskomisjoni tähelepanekud miks.ee/tahelepanekud.
Jälgige meie tegemisi miks.ee kodulehe vahendusel, Facebookis ja Instagramis. Telli siit ka igal kuul ilmuv uudiskiri ning kogu vajalik info jõuab mugavalt sinu postkasti.
Sündmused
Näitused
Energia Avastuskeskuse näitus “Elu- ja surmaring”
Energia avastuskeskus, Tallinn
Lapsesuu välinäitus Tallinna sadamas
Tallinna sadam
Ahhaa, valguslinn!
AHHAA Teaduskeskus
Tervisemuuseumi näitus “Palju õnne!?”
Mis on valgus? Georg Friedrich Parroti füüsikakabinet
Tartu Ülikooli muuseum, Lossi 25