ESTCube-2 pardal lähevad kosmosesse koolinoorte sõnumid

kosmos

ESTCube kutsub Eesti koolide noori saatma peagi orbiidile lendava ESTCube-2 pardal kosmosesse häälsõnumeid. Loosi teel valitakse 50 sõnumit, mis saavad koha satelliidi pardal.   

Tänasest kuni 10. juunini saavad Eesti koolide noored laadida ESTCube veebilehele häälsõnumeid, mille seast loositakse välja 50, mis kosmosesse lähevad. “Meie soov on tuua kosmos koolinoortele lähemale ja inspireerida neid tähtede poole püüdlema – seda sõna otseses mõttes,” põhjendab ESTCube-2 projektijuht Hans Teras, miks otsustati selline võimalus luual. Terase sõnul on ESTCube’i jaoks oluline kaasata satelliidi tegemistesse ka noori, kuna see on kõige parem viis kuidas neile kosmosetehnoloogiaid tutvustada. 

Sõnumeid saavad noored esitada klasside kaupa, seega tuleb enne sõnumi edastamist klassiga läbi arutada, mida üldse öelda tahetakse. “Sõnumid on üpris lühikesed, vaid 6 sekundit ühe sõnumi kohta, mistõttu peab olema väga läbimõeldud,” sõnab Teras. Sõnumi sisuks võiks olla mõni fakt Eesti või oma kooli kohta, mõistatus, luuletus või vanasõna, soovitab Teras, kuid lisab, et väga suuri piiranguid sisule ei seata. Siiski poliitilised, religioossed, ebaviisakad või sisutühjad sõnumid ei ole oodatud. 

Sõnumid, mis on esitatud mõnes Eesti koolis õpetatavas võõrkeeles saavad aga loosis osalemisel pisikese lisaeelise. “Satelliidi ehitamine on olnud rahvusvaheline projekt ja see tähendab ka võõrkeelte oskust. Soovime juhtida noorte tähelepanu sellele, et võõrkeele õppimine on lisaväärtus,” põhjendab Teras. 

Klassid saavad häälsõnumeid esitada https://www.estcube.eu/blogi/Kosmose-kõnepost

ESTCube on tudengite teadusprojekt, mis saatis 2013. aastal kosmosesse Eesti esimese satelliidi ESTCube-1. Järgmine satelliit, ESTCube-2 on kolmeühikuline ehk ca 30 x 10 cm suurune kuupsatelliit, mille esmasteks teaduseesmärkideks on plasmapiduri, päikesepurje ja uudsete maavaatluskaamerate katsetamine. ESTCube-2 lendab orbiidile eeldatavalt 2022. aasta lõpus.

Lisainfo:
Sirli Sarapuu
sirli.sarapuu@estcube.eu
+372 51923645

Õpilaste teadusfestival 2024 autasustamine

Õpilaste teadusfestivali autasustamine 2024

Õpilaste teadusfestival 2024 kutsub osalema!

Õpilaste teadusfestival 2024

Kuidas teha mõjusat posterettekannet?

Kuidas teha mõjusat posterettekannet?