FIRST LEGO League Challenge 2023/24 MASTERPIECE hooaja finaalvõistlus

Pilt

MTÜ Robootika koostöös Tartu Ülikooli teaduskooliga korraldab 30. – 31. märtsil Elva Spordihoones üle-eestilise robootikaprogrammi „FIRST LEGO League Challenge 2023/24 MASTERPIECE hooaja“ Eesti finaalvõistluse. Veebruari kuu jooksul toimusid kolmes Eesti linna, Tartus, Tallinnas ja Raplas eelvoorud, milledest pääsesid finaali 32 parimat meeskonda, kes nüüd Elvas koos 2 Läti meeskonnaga mõõtu võtma hakkavad.

Käesoleva hooaja teemaks on MASTERPIECE, ehk meeskondade ülesandeks on uurida oma hobisid, valida sealt välja üks ja leida koostöös tehnika ja kaunite kunstidega sellele hobile rohkem harrastajaid või parandada mõnda selle hobiga seotud probleemi. Eelvoorudes tõid hindajad välja, et hobid oli heegeldamisest kuni kanuutamiseni välja.

Kahe päeva jooksul tuleb meeskondadel kaitsta hindamisruumis oma täiustatud innovatsioonprojekti ja roboti disaini ning lahendada enda tehtud LEGO roboti abil robotimängu missioone. Just robotimäng on pealtvaatajatele kõige vaatemängulisem. Robotimängu missioone on 15 tükki, mis on erineva keerukusega ja annavad erinevalt punkte ning kogu platsi lahendamiseks on meeskonnal aega ainult 2 ja pool minutit! Seega peavad robotid olema ehitatud väga täpseks, kiireks ja ülimalt keeruliseks. Võime öelda, et kohale tulevad Eesti parimad legorobootika ehitajad ja kõige keerulisemad LEGO robotid.

Üritus on külalistele tasuta, seega kutsume kõiki inimesi Elva Spordihoonesse kaasa elama.

Loe lisaks FIRST LEGO league Estonia Facebookist.

Õpilaste teadusfestival 2024 autasustamine

Õpilaste teadusfestivali autasustamine 2024

Õpilaste teadusfestival 2024 kutsub osalema!

Õpilaste teadusfestival 2024

Kuidas teha mõjusat posterettekannet?

Kuidas teha mõjusat posterettekannet?