H2O külastusmäng kutsub kliimamuutuste teemal nuputama

suveseiklus

Juunis alustas taas H2O külastusmäng, mis viib suve jooksul seiklema Eestimaa põnevatesse loodus- ja teaduskeskustesse, kus koos pere või sõpradega nuputades targaks saada! Mängus osaleb kokku 12 Lõuna-Eesti keskust, kus saab sel aastal rohkem teada kliimamuutustest ja sellest, kuidas meie koduplaneeti hoida. 

Suvine külastusmäng pakub hea põhjuse koos perega või sõpradega kvaliteetaega veeta, kohalikku loodust ja vaatamisväärsusi avastada ning looduse ja keskkonnahoidliku eluviisi kohta uusi teadmisi ammutada.

Selle aasta teema on Kliimamuutused ehk räägime muutuvast maast ja ilmast. Iga keskuse ülesanded tutvustavad mängijatele just enda eksponaatide kaudu kliimamuutuste erinevaid põhjuseid, mõju elurikkusele ja inimkonnale ning annavad häid vihjeid, kuidas oma igapäevaellu kliimasõbralikke käitumisharjumusi juurutada. Kliimamuutuste teema võib küll tunduda keeruline, aga keskused on selle nii nupukalt enda küsimustesse ja tegevustesse põiminud, et on jõukohane ka väiksematele mängijatele!

mäng

Mängus osalemiseks on vajalik H2O loodus- ja teaduskeskuste külastusmängu vihik, mille saavad huvilised endale osalevatest keskustest ja kuhu saab igast keskusest koguda ülesannete lahendamise eest templeid. Mängijate vahel loositakse septembris välja erinevaid auhindu.
Külastusmängus osalevad keskused: Tartu loodusmaja, Jääaja Keskus, Vapramäe Loodusmaja, Tartu Ülikooli muuseum, Tartu Ülikooli loodusmuuseum, Tartu Ülikooli botaanikaaed, Teaduskeskus AHHAA, RMK Elistvere loomapark, Järvemuuseum Akva:rium, Alatskivi Looduskeskus, Eesti Maanteemuuseum, Kalevipoja Koda.

 

H2O külastusmängu läbiviimist toetab Eesti Teadusagentuur.

Lisainfo külastusmängu kohta leiab www.kulastusmang.ee ja Facebookis. Mäng kestab 1.juunist 1.septembrini 2022.

Õpilaste teadusfestival 2024 autasustamine

Õpilaste teadusfestivali autasustamine 2024

Õpilaste teadusfestival 2024 kutsub osalema!

Õpilaste teadusfestival 2024

Kuidas teha mõjusat posterettekannet?

Kuidas teha mõjusat posterettekannet?