Jaanuaris alustab ruumiandmeid tutvustav veebiseminaride sari

veebikool

Maa-amet alustab 2023. aastal kaks korda kuus toimuvat veebiseminaride sarja, mis keskendub ruumiandmete ja nende kasutusvõimaluste tutvustamisele. Ootame huvilisi ruumiandmete uudiste listiga liituma ja koolitusteemadeks ettepanekuid esitama.

Alates 2023. aasta jaanuarist tutvustame iga kuu teisel ja neljandal teisipäeval kell 13.00 ühe akadeemilise tunni jooksul (45 minutit) ühte teemat – näiteks kaardiakna kasutamist, andmete leidmist kataloogist või mõnd andmestikku. Kuulajaks ootame nii koolinoori, üliõpilasi, erialaspetsialiste, teadlasi, planeerijaid kui ka ruumi- ja ajaloohuvilisi jne. Koolitust alustame teemadega, mis ei eelda eelnevaid teadmisi ja juhul, kui eelnev ettevalmistus on vajalik, anname sellest koolituse kirjelduse juures teada.

Seminarid toimuvad Teamsi keskkonnas. Lingi avaldame koolituskalendris avaneb uues vahekaardiskolm tööpäeva enne igat koolitust ja saadame e-postiga Maa-ameti ruumiandmete uudiste listi uuGISed liikmetele. Listiga saab liituda SIIN avaneb uues vahekaardis.

Seminari ajal saab esitada kirjalikke küsimusi ja teha ettepanekuid järgmiste seminaride teemadeks. Kõiki seminare saab järele vaadata, lingi lisame hiljemalt kolm tööpäeva pärast seminari toimumist koolituskalendrisse.

Avaseminar toimub teisipäeval, 10. jaanuaril kell 13 ja tutvustame Eesti ühe populaarsema kaardiakna X-GIS ülesehitust ja funktsionaalsust.

Tänavu sügisel korraldatud elanikkonna veebiküsitluse vahendusel saime teada, et Maa-ameti kaardirakendused on Eesti elanikkonna seas tuntud. Selle tulemuse saavutamiseni on viinud peamiselt maaomanikud ja huvi maa vastu. See on aga vaid väike osa rikkusest, mida Maa-ameti kaardiaken ja ruumiandmete varasalv pakub. Tule Maa-ameti veebikoolitustele ja saa tuttavaks ruumiandmete ning nende kasutusvõimalustega!

Lisainformatsioon: Sulev Õitspuu, Maa-ameti geoinfosüsteemide büroo juhtaja, Sulev.Oitspuu@maaamet.ee

Õpilaste teadusfestival 2024 autasustamine

Õpilaste teadusfestivali autasustamine 2024

Õpilaste teadusfestival 2024 kutsub osalema!

Õpilaste teadusfestival 2024

Kuidas teha mõjusat posterettekannet?

Kuidas teha mõjusat posterettekannet?