Juubelit tähistav õpilaste teadusfestival tuleb taas 9.–10. aprillil

Pilt

Eesti suurim õpilaste teaduspidu tuleb taas ning veel suurejoonelisemalt, kuna tähistab 10. toimumiskorda. Festival toimub 9.–10. aprillil AHHAA teaduskeskuses.   

Festivali keskseks sündmuseks on õpilaste teadustööde riikliku konkursi II voor, kus Eesti paremik õpilasuurijatest tutvustab oma uurimistöid. Posterettekandeid saavad uudistada kõik külastajad, ühtlasi on see hea võimalus uurimisteema leidmiseks õpilastele, kel seisab ees loov- või uurimistöö tegemine. Sel aastal tutvustavad festivalil enda teadustöid ka 1.–6. klasside nutikad noored.  
 
Parimad tööd selguvad 10. aprillil, mil antakse üle riiklikud preemiad ja koostööpartnerite eriauhinnad. Eripreemiate seas on ka võimalus esindada Eestit rahvusvahelistel teadusvõistlustel. Laureaatide seast valitakse välja silmapaistnud nutikad noored sügisel Poolas toimuvale Euroopa Liidu noorte teadlaste konkursile (EUCYS) ning rahvusvahelisele teaduskonkursile Refeneron ISEF Ameerika Ühendriikides. Samuti annab Eesti Teadusagentuur välja eriauhinnad osalemiseks Šveitsi Alpides rahvusvahelisel uurimisnädalal International Wildlife Reseach Week ja Londoni teadusfoorumil. 

Inspireerivate lavaesinejate seas on „Rakett69“ telesaate varasemate hooaegade raketlased ja teised põnevad esinejad. Räägime, kuidas noored saavad tudengivarjuna kogemusi ja inspiratsiooni ammutada, et teha teadlik erialavalik. Lisaks on ees ootamas põnevad teadusteatrid ja messiala koos teaduse populariseerijatega üle kogu Eesti. Enda tegevusi tutvustavad Eesti Lennuakadeemia, Eesti Maaülikool, Eesti Tervisemuuseum, Eesti Tudengisatelliidi Sihtasutus, Merkuur OÜ, MTÜ Robootika, Pernova Hariduskeskus, Rakett69 Teadusstuudiod, Solaride, TalTech tehnoloogiakool, Tartu Loodusmaja, Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, Tartu Ülikooli tehnoloogiainstituut, Tartu Ülikooli teaduskool ja Tartu Ülikooli observatoorium. 

Seega pakub õpilaste teadusfestival kaks päeva vingeid ja mitmekesiseid teaduselamusi!

Suurimale teaduspeole on oodatud nii õpilased, õpetajad kui ka lapsevanemad. Kõikidele eelregistreeritud kooligruppidele (grupis vähemalt 12 inimest) on festivali külastamine TASUTA. Registreerimine on avatud kuni 8. aprillil kella 12ni siin. Teised teadusfestivali huvilised saavad soetada AHHAA pileti soodushinnaga 7 eurot kohapeal. Oluline teada, et AHHAA võtab külastajaid vastu seni, kuni maja mahutavuse piirarv on saavutatud. 

Lisainfo leiad miks.ee/teadusfestival, info täieneb pidevalt. 

Õpilaste teadusfestival 2024 autasustamine

Õpilaste teadusfestivali autasustamine 2024

Õpilaste teadusfestival 2024 kutsub osalema!

Õpilaste teadusfestival 2024

Kuidas teha mõjusat posterettekannet?

Kuidas teha mõjusat posterettekannet?