Kaheksas Loodusfestival keskendub Sinu naabritele toas ja õues

loodusfestival

Loodusfestival toimub sel aastal 10.–15. juunil. Kuue päeva jooksul keskendutakse elurikkuse tundmaõppimisele meid ümbritsevas keskkonnas.

Loodusfestival kutsub väärtustama linnalooduse kui elukeskkonna mitmekesisust, märkama loodust linnas ning edendama elurikkust soosivaid käitumisharjumusi. Käesoleva aasta festival keskendub meid ümbritsevatele justkui märkamatutele naabritele, kes elavad inimese loodud keskkonnas: parkides, aedades, rõdudel, ka toas. Festivalil avastame elurikkust enda ümber ja uurime, kuidas kaasnaabreid hoida ja väärtustada. Traditsiooniliselt toimuvad Loodusfestivaliga käsikäes linnalooduse fotokonkurss „Metsik linn“ ja loodusvaatluste maraton, lisaks palju harivaid ja looduskeskseid sündmuseid üle Eesti. 

Eelmise aasta festivali kava kujunes rikkalikuks, sest kaaskorraldajatel oli võimalus enda sündmusi läbi viia nii oma organisatsiooni ruumides kui ka kõikjal vabas õhus. „Kui eelmisel aastal oli festivali kavas palju erinevaid töötube, seminare ja loenguid, siis ka sel aastal jätkame sarnaselt – festivali kavva planeerime erinevaid sündmusi kõikidele huvilistele,” sõnas Loodusfestivali projektijuht Kaarin Hein. Esialgset teavet osalemise ja planeeritavate sündmuste kohta oodatakse festivali kaaskorraldajatelt hiljemalt 31. märtsiks. Ettepanekud saab kirja panna täites ankeedi sellel lingil

Loodusfestivali linnalooduse fotokonkurss „Metsik linn“ toimub 28. märtsist 5. maini. Korraldajad kutsuvad linnaoodust märkama läbi kaamerasilma: fotokonkurss „Metsik linn“ keskendub just linnalooduse ja linnakeskkonna omavahelistele suhetele. 

Traditsiooniline loodusvaatluste maraton tähistab sel aastal juubelit. Viies maraton toimub 11.–12. juunil. Taaskord on üle Eesti paiknevates avalikes vaatluspunktides kõigil huvilistel võimalik osa võtta maratonist ja teha loodusvaatlusi ka koos juhendajatega. Kõik maratoni käigus tehtavad vaatlused sisestatakse eElurikkuse andmeportaali, kus need on avalikult kuvatult kõigile kättesaadavad. Vaatlusalade registreerimine avatakse 21. märtsil eElurikkuse andmeportaalis Loodusvaatluste maratoni kodulehel

Loodusfestivali korraldavad Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed koostöös partneritega. Loodusfestival sai alguse 2015. aastal Tartu loodusnädalaga. Aasta hiljem kasvas ettevõtmine suuremaks ja nimetati ümber Tartu loodusfestivaliks. 2018. aastast, laienedes üle Eesti, tegutseb festival Loodusfestivali nime all. Loodusfestival kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 programmi, kus kannab nime Ellujäämise Kunstide Linnaloodusfestival. 
 

Lisateave: 
Loodusfestival 
http://loodusfestival.ee/ 

Õpilaste teadusfestival 2024 autasustamine

Õpilaste teadusfestivali autasustamine 2024

Õpilaste teadusfestival 2024 kutsub osalema!

Õpilaste teadusfestival 2024

Kuidas teha mõjusat posterettekannet?

Kuidas teha mõjusat posterettekannet?