Õpilasleiutajate konkurss ootab taas uusi ägedaid ideid

leiutajate konkurss

Eesti Teadusagentuur ootab õpilasleiutajate riiklikule konkursile noorte nupukaid leiutisi. Osaleda saavad kõik noored alates eelkoolist kuni 12. klassini. Vanemates vanuserühmades on võimalik konkursil osaleda ka uurimuslike praktiliste- ja loovtöödega.

Oodatud on kõik ideed, mis aitavad lahendada meie igapäevaeluga seotud probleeme. Näiteks oli eelmisel aastal silmapaistvate tööde seas pisiloomade karvapüüdja, tiiginiiduk ja valgusega järjehoidja, mis näitab et lapsed ja noored lähtuvadki sellest, mis nende elu mugavamaks või lihtsamaks teeks. Tõesti, vaatad lahendusele peale ja mõtled, et see on ju lihtsalt geniaalne! Miks küll keegi varem ei ole selle peale tulnud, et järjehoidjale võiks valgustus külge panna ja saab ka pimedas raamatut lugeda!

Nii et ei tasu muretseda, et kõik asjad on juba leiutatud, alati on uusi ja põnevaid lahendusi, mille peale keegi varem ei ole tulnud! Tasub pöörata tähelepanu sellele, et juhendaja ei pea olema tingimata õpetaja, vaid võib olla ka vanem vend-õde või lapsevanem ja suvi on just parima aeg selleks, et üheskoos perega midagi põnevat välja mõelda või idee paberile vormistada!

Konkursi auhinnafond on 25 950 eurot. Preemiaid ja auhindu jagatakse ka õpilaste juhendajatele ning parimale koolile. Lisaks antakse välja mitmeid eripreemiaid.

Vanema vanuserühma tööde hulgast valitakse Eesti esindaja maailma suurimale õpilaste teadus- ja inseneeriakonkursile ISEF (International Science and Engineering Fair) Ameerika Ühendriikides.

Tööde esitamise tähtaeg on 15. oktoober. Töid saab esitada konkursside keskkonnas https://konkursid.etag.ee. Konkurssi korraldab Eesti Teadusagentuur ning seda rahastab Haridus- ja Teadusministeerium.

Põhjalikum info konkursi tingimuste ja tööde esitamise kohta on kirjas konkursi kodulehel www.etag.ee/leiutajad.

 

Õpilaste teadusfestival 2024 autasustamine

Õpilaste teadusfestivali autasustamine 2024

Õpilaste teadusfestival 2024 kutsub osalema!

Õpilaste teadusfestival 2024

Kuidas teha mõjusat posterettekannet?

Kuidas teha mõjusat posterettekannet?