Lingvistikaviktoriin „Kiil” toimub tänavu 21. veebruaril

kiil

Rahvusvahelisel emakeelepäeval, 21. veebruaril 2022 toimub juba kolmandat aastat järjest veebipõhine lingvistikaviktoriin „Kiil”. Osalema oodatakse 5.–8. klassi õpilasi.

Tartu Ülikooli teaduskooli viktoriinikeskkonnas toimuval viktoriinil tuleb 30 minuti jooksul lahendada 17 ülesannet erinevate maailma keelte kohta. Eelteadmisi ühestki keelest pole seejuures vaja.

Ülesannete lahendamise kellaaja ja koha saab iga õpilane, kool või klass ise valida, see peab vaid jääma vahemikku 8.00–22.00. Eelregistreerumine pole võistlusest osavõtuks vajalik. Viktoriini paremusjärjestus selgitatakse välja klasside kaupa.

„Kiili” ülesannete lahendamisel tuleb ka sel aastal kasuks hea keelevaist, nutikus ja loogiline mõtlemine. „Viktoriini kaudu soovime õpilastele näidata, milliseid keeli maailmas leidub. Tänavu tutvustame ka mitut omapärast kirjasüsteemi,“ selgitab ülesannete koostamisel osalenud keeleteadlane Miina Norvik.

Kahe eelmise aasta „Kiili“ ülesandeid saab lahendada Tartu Ülikooli teaduskooli viktoriinikeskkonna arhiivis. Ülesannete autorid on Tartu Ülikooli keeleteadlased Külli Prillop ja Miina Norvik. Oma ideedega panustasid ka lingvistikaolümpiaadi kogemusega gümnasistid Oliver Tennisberg ja Jonathan Darvish-Kojori.

Tutvu viktoriini korraldusliku info ja arhiiviga Tartu Ülikooli teaduskooli e-õppekeskuse lehel.

Lisateave:
Külli Prillop, Tartu Ülikooli eesti fonoloogia teadur, kulli.prillop@ut.ee (küsimused ülesannete kohta)
Kelli Hanschmidt, Tartu Ülikooli teaduskooli võistlus- ja õppekorralduse peaspetsialist, 529 8272, kelli.hanschmidt@ut.ee (küsimused viktoriini tehnilise ja üldise korralduse kohta)

Õpilaste teadusfestival 2024 autasustamine

Õpilaste teadusfestivali autasustamine 2024

Õpilaste teadusfestival 2024 kutsub osalema!

Õpilaste teadusfestival 2024

Kuidas teha mõjusat posterettekannet?

Kuidas teha mõjusat posterettekannet?