Miks.ee maikuu uudiskiri annab kütkestavat sissevaadet teadustoimingutest

maikuu uudiskiri

Ilmunud on värske Miks.ee maikuu uudiskiri. Värskest uudiskirjast saab lugeda nii “Rakett69” 11. hooaja võistlejatest kui ka tulevaste ürituste kohta.

Kord kuus ilmuv uudiskiri annab ülevaate Eesti teadusmaailmas toimuvatest olulisematest uudistest ja sündmustest. Maikuu uudiskirja peamises fookuses on saate “Rakett69” kolme osaleja isikulood, kust saab lähemalt lugeda Kevini, Richardi ja Karolini hobidest, huvidest ning ka tulevikuplaanidest. Samuti jagavad nad soovitusi teadushuvilistele noortele. Kas teadsid, et Kevin kõhkles teadussaates osalemise osas ning ootas ankeedi esitamisega viimase hetkeni? Raketlaste suurejoonelised tulevikuplaanid teevad silmad ette paljudele, näiteks liitus Richard hiljuti Solaride tiimiga, mis ehitab Eesti esimest päikeseautot ja Karolin seab sihid kosmosesse tähtede poole.

Lisaks märkimisväärsetele asjaoludele “Rakett69” saatest, sisaldab uudiskiri ka erinevaid teadusega seotud sündmusi. Lehel saab tutvuda näiteks Tartu Loodusmaja uue näitusega “Mina superorganism!” – näitus avatakse 14. mail ja kestab kuni 1. septembrini, seda kirjeldatakse kui põnevat jutustavat näitust bakterite olemusest ja nende maailmast. Loodusteaduste valdkonnas toimub ka 7.-13. juunil Tartu Ülikooli Loodusmuuseumis Loodusfestival. Tegemist on järjekorras seitsmendaga ning see kutsub väärtustama linnalooduse mitmekesisust, märkama loodust ning ajendama inimesi käituma jätkusuutlikult ja keskkonnasõbralikult. 

Uudiskirjas leidub ka palju muud põnevat, nagu 1. juunil toimuv Kosmoseharidusüritus „Astronaudi elukutse – miks, kes ja kuidas?“  ja 18. maist kuni aasta 2022 aasta 15. maini toimuv Tervisehoiu näitus “Palju Õnne!?”. Loe lähemalt siin!

 

Õpilaste teadusfestival 2024 autasustamine

Õpilaste teadusfestivali autasustamine 2024

Õpilaste teadusfestival 2024 kutsub osalema!

Õpilaste teadusfestival 2024

Kuidas teha mõjusat posterettekannet?

Kuidas teha mõjusat posterettekannet?