“NextGenEn” energeetika töötoad tõid taastuvenergia huvitegevused õpilastele lähemale

Pilt

Läinud aastal korraldas TalTechi Kuressaare kolledž Eesti Teadusagentuuri rahastatud projekti „NextGenEn – töötoad“ eesmärgi saavutamiseks teadust populariseerivaid õpitube. Projekti eesmärk oli erinevates kooliastmetes õppivates noortes tekitada huvi taastuvenergia vastu, jagades teadmisi taastuvenergia tootmise võimalustest ja kasulikkusest.

Töötubade raames tutvustati õpilastele erinevaid taastuvenergia tootmise viise, demonstreeriti tõhusaimaid tootmisvõimalusi ning selgitati, millised tegurid mõjutavad tootmise efektiivsust ja millised võivad olla piirangud taastuvenergia tootmisel. Ülesannete lahendamiseks võeti kasutusele Horizon Educational FCJJ-37 taastuvenergia õppekomplektid. Igale õpilasele oli ette nähtud mälestuseks ja meeneks ka kolledži seadmetega 3D prinditud ja kolledži tiimi abil kokku monteeritud tuulegeneraatori mudel.

Töötoad toimusid septembrist detsembrini ning kokku toimus 14 erinevat töötuba, nende seas ka Teadlaste Öö. Õpitubade raskusaste oli kohandatav vastavalt kooliastmele ning seega said noored lahendada nii lihtsamaid kui ka keerulisemaid ülesandeid Kokku osales töötubades üle 300 õpilase. Enamus neist tulid Saaremaa koolidest: Kuressaare Hariduse kool, Kuressaare Vanalinna kool, Kuressaare Nooruse kool, Saaremaa gümnaasium, Leisi kool, Salme põhikool, Pihtla kool, Aste põhikool. Esindatud oli ka kolm kooli pealinnast: Tallinna Mustamäe gümnaasium, Tallinna Arte gümnaasium ja Tallinna Kesklinna põhikool.

2024. aastal jätkame kindlasti tasuta töötubade pakkumisega (see tähendab, et töötoa kulud katab sel aastal kolledž). Võimalusel jätkame sama asja ka järgnevatel aastatel. Selle aasta veebruarikuus tulevad uuesti õpilased Aste koolist, et veelkord õppekomplektidega erinevaid harjutusi läbi viia. Kevadel alustab Kuressaare kolledži ja Saaremaa Gümnaasiumi koostöös inseneeria ja matemaatika suunamoodul, kus saab kasutada soetatud õppekomplekte taastuvenergia teemade tutvustamisel. Suvel plaanivad kolledžisse tulla õpilased Jaapani Uda linnast ning neile on augustikuuks broneeritud taastuvenergia töötuba. Lisaks oleme katsetanud ka töötoa korraldamist laste sünnipäevapeo raames ning pakume võimalust viia oma töötuba koolidesse ise kohale (nö liikuv töötuba).

Töötoa info on leitav TalTechi Kuressaare kolledži kodulehelt.

Õpilaste teadusfestival 2024 autasustamine

Õpilaste teadusfestivali autasustamine 2024

Õpilaste teadusfestival 2024 kutsub osalema!

Õpilaste teadusfestival 2024

Kuidas teha mõjusat posterettekannet?

Kuidas teha mõjusat posterettekannet?