Noorte teadussaate “Rakett Juunior” võistlustulle astuvad 16 põhikooli

SvenZacek_241025_014

Eelmise nädala reedel, 25. oktoobril võtsid üle Eesti omavahel mõõtu maakondlikes voorudes 103 põhikooli, kellest 16 põhikooli pääsesid “Rakett Juuniori” teadussaate pardale. Reedene päev oli täis tihedat mõttetööd ning võistluspäev lõppes duelliga, kus selgitati välja meeskonnad, kes pääsesid edasi veerandfinaalidesse, mis leiavad aset 4. ja 5. novembril Tartus, AHHAA teaduskeskuses. Maakondlikus voorus osalesid kõik meeskonna liikmed ülesannetes, kuid alates veerandfinaalides võib olla ka ülesandeid, kus osaleb ainult osa tiimist.

Veerandfinaale tuleb neli – igas on neli võistkonda. Veerandfinaalid toimuvad 4. ja 5. novembril Ahhaa Teaduskeskuses. Veerandfinaali võistluste võitjad (neli meeskonda) saavad edasi poolfinaalidesse (toimuvad 6. jaanuaril Ahhaa Teaduskeskuses) ning sealt kaks parimat saavad finaali (toimub 7. jaanuaril Ahhaa Teaduskeskuses).

Esimene veerandfinaal jõuab Kanal 2 ekraanile 24. jaanuaril kell 20.00. Võitja selgub 14. veebruaril. 

Jooksvat infot võistluse ja saate valmimise kohta leiad Rakett Juuniori Facebooki leheltInstagramist ja TikToki kanalist ning veebilehelt rakettjuunior.ee.

Veerandfinaalidesse pääsesid:

Raasiku Kool, Kärdla kool, Jõhvi Põhikool, Jõgeva Põhikool, Türi Põhikool, Taebla Kool, Kunda Ühisgümnaasium, Põlva Jakobi kool, Pärnu Kuninga Tänava Põhikool, Kohila Mõisakool, Kuressaare Hariduse Kool, Jakob Westholmi Gümnaasium, J. J.V. Veski nimeline Maarja-Magdaleena Põhikool, Pühajärve Põhikool, Kõpu Põhikool ja Võru Kreutzwaldi Kool.

Harjumaakonda ja Tallinna linna valiti eraldi esindama kaks kooli.

„Rakett Juunior“ on põhikooliõpilaste teadusvõistlus, mis Eesti Teadusagentuuri ja Ahhaa teaduskeskuse koostööna jõuab uue aasta alguses Kanal 2 eetrisse neljaosalise teadussaatena. Selles võistluses ei võistle igaüks enda eest, vaid kuueliikmelisel tiimil (kaks last 4. klassist, 5. klassist ja 6. klassist) tuleb näidata oma teadmisi ja oskusi meeskonnatöös, et viia üheskoos oma kool võidule. Saatesarjas selgitame välja Eesti kõige nutikama kooli, pannes proovile nii võistlejate loogika, humanitaarteadmised kui ka reaalainete taibu.

Võistluse patrooniks on kosmoseteadlane ja tunnustatud teaduse populariseerija akadeemik Ene Ergma. Võidumeeskonnale ja nende kahele õpetajale on auhinnaks lennureis ühte Euroopa silmapaistvasse teaduskeskusesse – kõik kulud kaetud. Lisaks ootavad võistlusel osalejaid ees mitmed eriauhinnad.

Karjäär, mis muudab: riigiteadustest inseneeriasse

Karjäär, mis muudab: riigiteadustest inseneeriasse

Karjäär, mis muudab: moedisaineri unistusest tekstiilmaterjali inseneriks

Karjäär, mis muudab: moedisaineri unistusest tekstiilmaterjali inseneriks

Karjäär, mis muudab: insenerid aitavad päästa elusid

Karjäär, mis muudab: insenerid aitavad päästa elusid