Otsitakse Scientix’i uusi saadikuid!

Pilt 1

Scientix on suurim teadushariduse võrgustik Euroopas. Selle eesmärgiks on edendada ja toetada üle-Euroopalist koostööd STEM õpetajate, haridusteadlaste, poliitikakujundajate ning teiste hariduse sidusrühmadega, et inspireerida õpilasi valima karjääri teaduse, tehnoloogia, inseneeria ja matemaatika valdkonnas (STEM).

Scientix on välja kuulutanud, et ootab oma võrgustikku uusi liikmeid – õpetajaid, haridustöötajaid ja koolitajaid, kes on huvitatud olema Scientixi suursaadikud. Uute 2023-2025 aasta suursaadikute avalduste vastuvõtt on alanud!

Scientixi suursaadikute paneel koosneb juba enam kui 1200 Scientixi suursaadikust. Saadikud on aktiivsed või pensionil olevad õpetajad ja haridustöötajad, kes on pärit kõikjalt maailmast.

KOHUSTUSED
Scientixi saadikud mängivad aktiivset rolli STEM-hariduse innovatsiooni toetamisel oma riigis. Nende töö on oluline kogukonna laiendamiseks ja tugevdamiseks, mille põhiväärtusteks on heade klassiruumipraktikate jagamine STEM-valdkonnas ja õpilastele oskused, mida nad vajavad täiskasvanuna edu saavutamiseks. Scientixil on juba üle 1200 aktiivse suursaadiku ning soov on laieneda ning kutsuda võrgustikku uusi õpetajaid ja haridustöötajaid.

VALIKUKRITEERIUMID
Scientixi suursaadikud tegutsevad vabatahtlikkuse alusel ja suursaadikuks saamise nõuded on järgmised:

Et saada saadikuks tuleb:
1. Täita taotlusvorm
2. Läbida vähemalt kaks allolevast Scientixi MOOCist:
Looduspõhiste lahenduste uurimine klassiruumis Kordusesitus (korraldatud veebruar 2023 – märts 2023, nüüd suletud)
Tee sellest avatud kool (korraldatud jaanuar 2023 – veebruar 2023, nüüd suletud)
Jätkusuutlikkuse õpetamine tegevuse korramiseks (11. september 2023 – 18. oktoober 2023, endiselt avatud registreerimiseks)
Accelerate Your Teaching MOOC (16. oktoober 2023 – 22. november 2023, endiselt avatud registreerimiseks)
* Edukas lõpetamine tähendab, et olete saanud Euroopa Koolivõrgu Akadeemia ametliku tunnistuse.
** Kui kuulute STE(A)M IT karjäärinõustajate võrgustikku, peate edukalt läbima ainult ühe MOOCi neljast ülalmainitud hulgast.

4. Vastavate riikide haridusministeeriumide heakskiit (taotlejad ei pea selle sammu jaoks midagi tegema. Selle sammu eest vastutab European Schoolnet ja suhtleb otse vastavate haridusministeeriumidega).
5. Seitsmenda veebipõhise Scientixi suursaadikute koolituskursuse (SATC) edukas läbimine. SATC-ga liitumise kutse on võimalik ainult siis, kui punktid 1, 2 ja 3 on täidetud. Kursus kestab kolm nädalat 2024. aasta jaanuaris-veebruaris. Alguskuupäev jagatakse hiljem edukate taotlejatega.

Kandideerimise tähtaeg: 30. november 2023 (23.59 CET)

Lisainfo kandideerimise kohta SIIT.
(Märkus: praegused Scientixi suursaadikud ei pea uuesti kandideerima)

Õpilaste teadusfestival 2024 autasustamine

Õpilaste teadusfestivali autasustamine 2024

Õpilaste teadusfestival 2024 kutsub osalema!

Õpilaste teadusfestival 2024

Kuidas teha mõjusat posterettekannet?

Kuidas teha mõjusat posterettekannet?