Presidendi noore inseneri preemia pälvis Margus Sammelsaar

Pilt

President Alar Karis andis 19. märtsil esmakordselt üle noore inseneri preemia, mille pälvis mehitamata õhusõidukite arenduse ja tootmisega tegelev Margus Sammelsaar. Preemia pälvinud Margus Sammelsaar töötab tehnoloogiajuhina ettevõttes Threod Systems, mis arendab ja aitab toota luuredroone.

Saaremaalt pärit drooniarendaja on enda tegevusega aidanud Ukraina armeed insenertehnilise tegevusega. Lisaks konsulteerib ta Kaitseliidu Harju malevat droonisõja valdkonnas. Sammelsaar on panustanud valdkonna hariduse edendamisse Eesti lennuakadeemias, kus lõi eraldi mehitamata lennunduse õppekava ja on olnud mitmete üliõpilasprojektide ning lõputööde juhendaja.

Preemia on mõeldud kuni 35-aastasele noorele, kes on saavutanud insenerina väljapaistvaid tulemusi oma erialal, selle õpetamisel või populariseerimisel. Selle aastane laureaat valiti välja 31 kandidaadi seast.

President Alar Karis algatas noore inseneri preemia, et tunnustada silmapaistvaid insenere, kuid samuti ka rõhuda inseneride puudusele.

Loe lisaks Novaatorist.

Õpilaste teadusfestival 2024 autasustamine

Õpilaste teadusfestivali autasustamine 2024

Õpilaste teadusfestival 2024 kutsub osalema!

Õpilaste teadusfestival 2024

Kuidas teha mõjusat posterettekannet?

Kuidas teha mõjusat posterettekannet?