“Rakett69” fännipäeval külastas teadusstuudiot üle 200 noore teadushuvilise

Pilt 2

23. aprillil esmakordselt toimunud “Rakett69” fännipäev kutsus kokku erinevas vanuses teadushuvilisi, kes said lahendada huvitavaid saatega seotud ülesandeid.

Pilt 1

Noori raketihuvilisi oli pühapäeva hommikul Rakett69 Teadusstuudio ruumides tervitamas Aigar Vaigu koos mitme erineva hooaja osalejatega, saate teadustoimetus ja veel mitmed võistlusega seotud inimesed. Noored teadushuvilised said osaleda erinevates raketlaste poolt juhitud teadusboksides, kus toimusid huvitavad katsetused ja loogikamängud. Ülesannete lahendamisel said noored teadlased templeid ning kõik vähemalt neli templit kogunud osalejad said lahkudes fuajeest limonaadi ja raketi-jäätist. Ülesanded olid robootika-, elektroonika-, füüsika- kui ka loogikapõhised, mis nõudsid noortelt suurt keskendumist ning loogilist mõtlemist.

Pilt 1

Lisaks sai teadusstuudios pilti teha oma lemmik-raketlastega ning “Rakett69” teaduspoest sai osta ametlikku fännipusa, mille loojaks oli Kõrgema Kunstikooli Pallas skulptuuritudeng Aurora Mikk. Üritus oli suurepärane võimalus teadushuvilistele oma teadmisi proovile panna ning kohtuda ka oma lemmik-raketlastega. Loodame, et selliseid sündmusi korraldatakse edaspidigi, et innustada noori tegelema teadusega ning panustama sellesse valdkonda ka tulevikus.

Üritust toetasid Premia ja A. le Coq. 
Fotode autor: Vesilind OÜ

Autor: Laura Kriisa
Avaldatud: 25.04.2023

Karjäär, mis muudab: insener saab ja peabki olema loominguline

Karjäär, mis muudab: insener saab ja peabki olema loominguline

Õpilaste teadusfestival 2024 autasustamine

Õpilaste teadusfestivali autasustamine 2024

Õpilaste teadusfestival 2024 kutsub osalema!

Õpilaste teadusfestival 2024