Tallinna Ülikool avas Baltikumi ja Skandinaavia piirkonnas ainulaadse Teadusköögi

teaduskook

Üleeelmisel nädalal, 12.oktoobril avati Tallinna Ülikooli Teadusköök, mis on kaasaegselt sisustatud õpikeskkond, kus põimuvad omavahel köögi, teaduslabori ja klassiruumi ning nende seadmed ja vahendid.

Tegemist on Baltikumi ja Skandinaavia piirkonnas ainulaadse toiduhariduse õpperuumiga, mis võimaldab katsetada, uurida, analüüsida ja praktilise kogemuse kaudu mõista näiteks füüsika, keemia ja bioloogia avaldumist igapäevaelus.

Teadusköök pakub teadmis- ja avastamislusti eri vanuses õppijatele – kooliõpilastest õpetajateni ning kodukokast professionaalini – avades neile toiduvaldkonna mitmekesisust. Kõige laiemas tähenduses pakub Teadusköök teadmiste, mõtteviisi ja oskuste omandamise võimalust, toetades ühiskonna tasandil üksikisikute tervist, keskkonna jätkusuutlikkust ja sotsiaalset õiglust. Teadusköögi tegevustes on olulisteks märksõnadeks keskkonnahoid, ringmajandus, toiduturvalisus, tervislik toitumine, STEAM õpe ja õpetajaharidus.

Teadusköögi õppe- ja teadustegevuses ühendavad oma kompetentsi Tallinna Ülikooli erinevate valdkondade teadlased ning eksperdid, kes pakuvad  interdistsiplinaarset käsitlust toiduhariduse ja kodundusega haakuvates teemades, näiteks jätkusuutlikkus, tarbijaharidus ja tervislik elustiil. Oma tegevustes ollakse kooskõlas ümbritseva keskkonna heaolu ja kestlikkuse põhimõtetega.

Teadusköögi õpikeskkonna sisutamist toetasid E-Lux Kodutehnika OÜ, TVO (Tootjavastutusorganisatsioon OÜ) ja Meira Eesti OÜ.

Teadusköögi koduleht: www.tlu.ee/teaduskook

Jälgi Teadusköögi tegemisi ka sotsiaalmeedias – Facebookis ja Instagramis.

Õpilaste teadusfestival 2024 autasustamine

Õpilaste teadusfestivali autasustamine 2024

Õpilaste teadusfestival 2024 kutsub osalema!

Õpilaste teadusfestival 2024

Kuidas teha mõjusat posterettekannet?

Kuidas teha mõjusat posterettekannet?