Tartu loodusmaja kutsub harrastusteaduse õppepäevadel osalema

Pilt

Olete oodatud osalema selle õppeaasta harrastusteaduslikel õppepäevadel! Õppepäevadel õpitakse, kuidas lõimida oma õppetöösse loodus-ja keskkonnavaatlusi, kasutada elurikkuse andmebaase vaatluste edastamiseks ja selle kaudu panustada teadusse.

Õppepäevad moodustavad koolitusseeria, mille raames tehakse vaatlusi eri looduskohtades ning eri organismirühmade näitel. Osaleda võib ühel või mitmel õppepäeval ning oodatud on nii algajad kui edasijõudnud vaatluste tegijad.

Õppepäevad toimuvad:

  • 23. novembril Vapramäe loodusmajas
  • 02. veebruaril Tõravere Observatooriumis
  • 03. mail Palupõhja looduskoolis

NB! Soovijatele korraldatakse transport Tartust ja tagasi. Kõigil õppepäevadel on sama ajakava: start Tartust kl 10.00 ja jõudmine tagasi Tartusse hiljemalt kl 18.00.

Osalemine õppepäevadel on tasuta, õppepäeval pakutakse toitlustust. Osaleja peab omal käel katma transpordikulud Tartusse või otse toimumiskohta.

Kursuse koolitajateks on:

  • Tartu Jaan Poska Gümnaasiumi õpetaja Lauri Mällo, kes on loonud oma koolis valikaine “Teeme ise rahvusvahelist loodusteadust” ja toetab ka oma bioloogiaõpilasi vaatluste tegemisel ja talitlusel tavaõppetöös, praktikumidel ja uurimistöödes.
  • TÜ loodusmuuseumi spetsialist Veljo Runnel, kes koordineerib iga-aastaselt loodusvaatluste maratoni. Õppepäevad on ka hea ettevalmistus Loodusfestivali haridusasutustele suunatud looduvaatluste minimaratoniks, mis toimub 2024. aasta kevadel.

Palume registreerida ühele või mitmele õppepäevale 16. novembrini 2023Pane ennast kirja siin!

Loe lisa eelmisel kevadel toimunud harrastusteaduse kursuse kohta, mille baasil luuakse selle aasta õppepäevade sisu.

Õppepäevade korraldamist toetab KIK projekti “UNESCO ühendkoolide võrgustiku ja Läänemere Projekti (BSP) kestliku arengu haridust toetavad tegevused Eesti koolidele 2023-2024” raames.

Lisainfo:

Maria Ivanova, UNESCO ühendkoolide võrgustiku Läänemere Projekti koordinaator,

maria.ivanova@tartuloodusmaja.ee, +372 53 919 203

Vaata lisa Tartu loodusmaja kodulehelt.

Õpilaste teadusfestival 2024 autasustamine

Õpilaste teadusfestivali autasustamine 2024

Õpilaste teadusfestival 2024 kutsub osalema!

Õpilaste teadusfestival 2024

Kuidas teha mõjusat posterettekannet?

Kuidas teha mõjusat posterettekannet?